Народжуваність в Україні знижується – минулого року ця тенденція стала особливо показовою: народилося всього 250 тис малюків. Однак постійно зростає кількість дітей, що з`являються на світ зарано. На жаль, чимало з них не вдається врятувати – за цим показником Україна входить в топ-3 європейських країн з найвищою малюковою смертністю. Саме тому якісна та вчасна медична допомога дітям, народженим передчасно, або зі складною неонатальною патологією, стала пріоритетною.
В Програмі медичних гарантій-2021 тариф за цим пакетом є найвищім і складає 135 тис грн. За надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1500 грамів заклад отримує 113 725 гривень, а за таку ж послугу малюкам з масою тіла від 1500 грамів – понад 25 тисяч гривень.
На пакет “Медична допомога у складних неонатальних випадках” свої пропозиції подали 110 закладів. 107 з них мають підтверджені пропозиції і незабаром укладуть договір з Національною службою здоров’я. Такі заклади відповідають наступним вимогам: в них можливо одночасно приймати пологи та надавати допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках, а також працює неонатологічна бригада невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії, яка забезпечує транспортування передчасно народжених дітей.
Для родини народження та виходжування дитини,що з`на світ передчасно, або у складних неонатальних випадках абсолютно безкоштовне, адже пакет включає:
- інтенсивну терапію та виходжування новонародженого;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- респіраторну підтримку;
- лабораторні та інструментальні дослідження;
- ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів;
- вартість медичних виробів та витратних матеріалів;
- розчини для парентерального харчування та спеціальні суміші для ентерального харчування немовлят;
- психологічну підтримку батьків та сімейно орієнтований догляд.
З квітня 2020 року по сьогодні НСЗУ вже виплатив лікувальним закладам за неонатальну медичну допомогу 1 мільярд 221 мільйон гривень.