Михайло Бродський пропонує Міністерству охорони здоров’я відмовитися від листків непрацездатності та замінити їх електронним реєстром, що забезпечить суттєву економію бюджетних коштів.
У відомстві відзначили, що уже неодноразово зверталися в МОЗ із пропозицією впровадити електронний реєстр (облік) тимчасової втрати працездатності (Реєстр). При цьому відомство пропонувало надати лікарям індивідуальні ключі доступу до Реєстру, завдяки чому вони могли б самостійно вносити дані про тимчасову непрацездатність пацієнта.
Крім цього, лікарі мали б можливість надавати пацієнту відомості у звичайній паперовій формі з позначенням номера запису в Реєстрі, а також часу непрацездатності і ставити свої реквізити (підпис із написаним власноруч прізвищем, ім’ям, по батькові та печатку).
Пацієнт, своєю чергою, надаватиме ці відомості у відділ кадрів за місцем роботи, самостійно перевірятиме достовірність представлених даних про тимчасову непрацездатність шляхом доступу до Реєстру і передаватиме дані в Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
В Держпідприємництва вважають, що створення Єдиного реєстру лікарняних листків повинно забезпечити оперативний облік і контроль усіх виданих та продовжених листків непрацездатності медичними закладами різних форм власності, здійснення моніторингу захворюваності та поширюваності хвороб з метою планування комплексу профілактичних заходів і підвищення ефективності санаторно-курортного лікування. Також це дозволить щорічно економити близько 3 млн грн Державного бюджету України, які зараз витрачаються на виготовлення та закупівлю бланків листків тимчасової непрацездатності.
У відомстві підкреслили, що ця пропозиція є принциповою і послідовною, оскільки вона неодноразово висловлювалася в листах, направлених до МОЗУ.
«Однак або ми недостатньо «голосно» висловлюємося, або МОЗ просто не хоче нас чути. Нещодавно в Держпідприємництва надійшов на погодження законопроект, яким МОЗ запропонувало доповнити Основи законодавства України про охорону здоров’я в частині покладення на себе функції визначення порядку забезпечення бланками листка непрацездатності закладів охорони здоров’я. Тобто на сьогодні жодних проблем по забезпеченню МОЗ бланками листка непрацездатності закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності і лікарів, що здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці, не вбачається», — відзначили в Держпідприємництва.
Однак у відомстві підкреслили: позиція Держпідприємництва залишається незмінною — паперові екземпляри бланків листка тимчасової непрацездатності потрібно відмінити і ввести електронний реєстр (обліку) тимчасової втрати працездатності.
За матеріалами dkrp.gov.ua