Мер Києва Віталій Кличко звернувся до виконувача обов’язків Голови Антимонопольного комітету України з проханням не реагувати на звернення компаній, які оскаржують закупівлі ліків для столиці за «формальними ознаками». Відповідний лист від 5 вересня опубліковано на сайті КМДА.
«Протягом 2013 року процедури закупівлі Департаменту охорони здоров’я блокувалися п’ять разів. За шість місяців 2014 року — чотири рази, з них тричі фірмою, що навіть не бере участі у процедурі закупівлі», — повідомив Віталій Кличко.
«З метою недопущення в подальшому блокування процедур закупівель, оголошених Департаментом охорони здоров’я, та невчасного забезпечення хворих Києва життєво необхідними препаратами просимо в межах чинного законодавства залишати без розгляду скарги фармацевтичних компаній, що містять формальні ознаки та подаються до органу оскарження для затягування процедур закупівлі», — йдеться у листі міського Голови Києва.
За даними «Вісника держзакупівель», у 2014 році Департамент охорони здоров’я КМДА оголосив 32 тендери. З них результативно завершилися лише десять, два з яких стосувалися постачання електроенергії та тепла компанією «Київенерго». В усіх інших випадках Департамент скасовував свої тендери або через відсутність охочих узяти участь у торгах, або через відхилення всіх поданих пропозицій.
З початку року до Антимонопольного комітету надійшло сім скарг на тендери Департаменту КМДА, з них дві ще знаходяться на розгляді. Скаргу було задоволено лише одного разу, коли Департамент зобов’язали виключити дискримінаційні умови тендеру на постачання інсуліну. Ще у чотирьох випадках АМКУ залишав скарги без розгляду або приймав рішення на користь замовника. В усіх випадках термін розгляду становив від 9 до 20 днів.
Найчастіше (чотири рази) оскаржувало умови тендеру ТОВ «Укрбіотехнологія-ТМ», якому і належить єдина цьогорічна перемога над Департаментом. При цьому фірмі у 2014 році вдалося виграти один із тендерів КМДА.
За матеріалами сайту nashigroshi.org