В Україні законодавчо врегульовано діяльність мобільних амбулаторій та мобільних пунктів, які здійснюють консультування і тестування на інфекції, що передаються статевим шляхом.
Наказом МОЗ України «Про організацію надання послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С, інфекції, що передаються статевим шляхом, у мобільних пунктах та мобільних амбулаторіях» №114 від 14.02.2012 р. було затверджено порядок надання послуг у мобільних пунктах та амбулаторіях, вимоги до їх оснащення, а також внесені зміни до Порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію.
Варто зазначити, що мобільні амбулаторії та пункти в Україні функціонують уже кілька років. Тільки протягом 2008–2012 рр. було зафіксовано майже 163 тис. візитів до них представників уразливих груп.
Мобільні пункти та амбулаторії покликані забезпечити більшу доступність послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С на територіях, віддалених від лікарень та поліклінік, зокрема у сільській місцевості та невеликих містах. До їх складу входять завідувач, лікар-інфекціоніст або дерматовенеролог, медична сестра, психолог і/або соціальний працівник. Кількість мобільних пунктів та амбулаторій на адміністративній території визначатимуть відповідні органи – місцеві управління охорони здоров’я, з урахуванням епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу та кількості контингенту груп ризику щодо інфікування на ВІЛ.
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу