8 жовтих карток — олігархам від фармації

1000

Ще 20 червня 2014 року депутати Рівненської обласної ради зат­вердили проект рішення «Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Міністерства охорони здоров’я щодо введення предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я кодеїновмісних препаратів і віднесення їх до сильнодіючих лікарських засобів». Проект рішення був переданий МОЗ. Слідом за Рівненською областю за введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних препаратів вис­ловилися ще 7 областей.

На останній нараді в МОЗ щодо цього гострого питання представники Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України в черговий раз підтвердили, що кодеїнова наркоманія набирає обертів, однак МОЗ України, Держлікслужба України та виробник «кодеїнових наркотиків» (одеський завод «ІнтерХім») продовжують свою непривабливу гру.

Чому МОЗ засекречує позицію правоохоронних органів від громадськості, не вказуючи її на офіційному сайті Міністерства? Чому не помічає звернень, які ми пропонуємо вашій увазі?

Адже вже 8 областей, які об’єднують 25% населення України, показали жовті картки олігархам від фармації — власнику заводу «ІнтерХім» Анатолію Редеру і бізнесмену Петру Багрію (лобіює інтереси А.Редера через «свого» Голову Держлікслужби Михайла Пасічника і його першого заступника Олену Алексєєву), а також в. о. Міністра охорони здоров’я Василю Лазоришинцю.

У вересні 2014 року Київська обласна рада VI скликання направила до МОЗ свої рекомендації щодо переведення кодеїновмісних препаратів на предметно-кількісний облік.

18 вересня 2014 року Чернігівська обласна рада висловила стурбованість зростанням реалізації кодеїновмісних препаратів і офіційно звернулася до МОЗ.

Профільна постійно діюча комісія Миколаївської обласної ради прийняла аналогічні рекомендації щодо переведення кодеїновмісних препаратів на предметно-кількісний облік ще 31 липня 2014 року.

12 серпня 2014 року Запорізька обласна рада, підтримавши рівненських колег, звернулася до МОЗ з вимогою посилити контроль за обігом кодеїновмісних препаратів.

Аналогічне рішення 29 липня 2014 року прийняли і тернопільські депутати.
13 вересня 2014 року за предметно-кількісний облік кодеїновмісних препаратів висловилася Сумська облрада.

Постійна комісія при Львівській обласній раді також підтримала думку своїх колег.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я