Спиртові настоянки зникнуть з аптек?

1396

350x650_DW15V1POKX2D6DU8aD8LСпиртові настоянки й бальзами, які донедавна стояли на аптечних полицях і вважалися ліками, переведені у розряд алкогольних напоїв. Серед причин нововведення називалося, в тому числі, й те, що спиртові настоянки сприяють розвитку дитячого алкоголізму.

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, прийнятими влітку цього року (набрали чинності з 1 листопада), до міцних напоїв відтепер належать усі продукти дієтичного харчування, які містять не менше 8,5% етилового спирту. Це більшість трав’яних настоянок, антисептичних засобів (саліциловий, левоміцетиновий та інші спирти), різні бальзами й навіть ряд гомеопатичних засобів, котрі також настоюються на спирту.

Тепер із них платитимуть такий самий акцизний збір, як зі звичайних алкогольних напоїв — із розрахунку 70,53 грн за літр 100% спирту. До того ж, виробникові доведеться придбати ліцензію вартістю 8 тис. грн на рік і подбати про маркування продукції акцизними марками.

Фахівці вважають, що таким чином спиртовим настоянкам, схоже, винесено смертний вирок. І річ навіть не в тому, що продукція виросте в ціні, — подорожчанням невеликого флакону на 2-3 грн споживача сьогодні не збентежити. Проблема в тому, що в реалізації «проб­лемних» товарів перестають бути зацікавленими представники аптечного бізнесу. Купувати ліцензії на продаж і звітувати про реалізацію підакцизного товару навряд чи захочуть більшість підприємців, оскільки істотних заробітків ця продукція тепер не обіцяє.

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я