Чого бояться російські фармвиробники

695

448099-tabletsphotofile-1349551002-921-640x480«Україна закрила ринок для російських препаратів. Серед них опинилися вакцини. Закупити вакцини за кордоном Україна не змогла, адже там вони коштують удвічі дорожче. В результаті з квітня вакцинація дітей фактично зупинилася», — зазначив директор Асоціації російських фармацевтичних компаній Віктор Дмитрієв на засіданні Експертної ради з охорони здоров’я при Міжпарламентській Асамблеї держав-учасниць СНД в Санкт-Петербурзі 11 листопада. За його словами, в результаті відмови від російських вакцин збільшилися ризики поширення інфекційних захворювань, у тому числі й на території Росії та Білорусі.

«Минулого тижня Петро Порошенко підписав указ — дозволив застосовувати прострочену вакцину. Ви розумієте, до яких наслідків це може призвести? Зараз досить активно просуватимуться українські препарати. До чого це може призвести? Якщо будуть серйозні втрати з нашого боку, якимось чином ми закриємо російський ринок і для української фармацевтичної продукції. Але ця торгова війна нікому не потрібна, за великим рахунком», — сказав В.Дмитрієв.

Українські експерти фармринку, своєю чергою, розцінили таку позицію як банальне залякування України. Про які українські препарати в контексті вакцинації йдеться — незрозуміло, оскільки вже протягом десятиліть ми маємо невирішену проблему імпортозалежності щодо імунобіологічних препаратів. Схоже, Росія видає бажане за дійсне, намагаючись переконати, що інших вакцин у світі взагалі не існує. До того ж В.Дмитрієв демонструє некомпетентність або навмисно підміняє поняття, оскільки «прострочена» і «продукція, в якої закінчився термін реєстрації» — це зов­сім різні речі. Слід зазначити, що російські виробники вакцин не готові відмовитися від українського ринку збуту. Умови виробництва вакцин у Російській Федерації дуже далекі від стандартів GMP, тому знайти нових покупців для препаратів, які не відповідають вимогам європейської якості, Росії навряд чи вдасться. Саме цим і пояснюється нервування представників російських заводів, підтриманих свого часу Раїсою Богатирьовою, нині ж неприкрито просуваємих Арсенієм Яценюком і Василем Лазоришинцем.

За матеріалами «Інтерфакс Північно-Захід»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я