Вітчизняні виробники препарату від гепатиту С дали відсіч «тендерній мафії»

392

9347Спробами не допустити єдиного вітчизняного виробника препаратів від гепатиту С до тендерів назвали дії Міністерства фармацевти з української компанії «Валартін Фарма». «Чиновники хочуть прибрати нас з ринку», — заявив директор фармацевтичного підприємства Анд­рій Розумний на акції протесту, що проходила 13 листопада біля Міністерства охорони здоров’я України. На пікет протесту трудовий колектив прийшов із плакатами: «МОЗ, схаменися!», «Савко кришує тендерну мафію», «Альфапег рятує життя», «За хабарі доведеться відповідати!» тощо.

«Альфапег®» — це єдиний лікарський засіб від гепатиту С, що випускається в Україні. На розробку препарату пішло 7 років, він пройшов усі необхідні перевірки та тестування, його якість було неодноразово підтверджено.

Днями Державний експертний центр МОЗ України, який здійснює післяреєстраційний нагляд за лікарськими засобами, офіційно повідомив, що за весь час після реєстрації препарату «Альфапег®» в Україні, тобто з жовтня 2012 р. по теперішній час, ДЕЦ не отримував жодного повідомлення про випадки побічних реакцій чи відсутність ефективності при застосуванні цього препарату в медичній практиці.
«Але як тільки препарат був зап­ропонований для участі в тендерних закупівлях за держпрограмами, відразу ж були ініційовані замовні перевірки, акції різних кишенькових активістів. Усе це робилося, щоб перешкодити реєстрації препарату, — пояснив Андрій Розумний. — Перевірки нічого не дали. Ми відстояли препарат. Але вже двічі тендер на закупівлю медикаментів для хворих на гепатит С визнається Антимонопольним комітетом України як антиконкурентний, оскільки Міністерство охорони здоров’я висуває дискримінаційні для «Альфапегу®» умови торгів. Тобто чиновники в черговий раз ставлять палиці в колеса препарату, закупівля якого обійшлася б на 40-60% дешевше, ніж придбання зарубіжних аналогів. Якщо препарат таки усунуть із торгів, то держава переплатить 30 млн грн, купивши імпортні медикаменти, які в рази дорожче. А це значить, що тисячам хворих на гепатит буде відмовлено в отриманні необхідної антивірусної терапії».

Представники компанії вважають, що лобістом тиску на «Альфапег®» виступає заступник Міністра охорони здоров’я Юрій Савко.

Мабуть, тільки завдяки активному опору фармацевтів-виробників Міністерство охорони здоров’я 20 листопада усунуло дискримінаційні вимоги до постачальників протигепатитних препаратів, які раніше були присутні в тендерній документації та виписані «під одного учасника». Наразі тендерна документація МОЗ, як цього й вимагало рішення АМКУ, передбачає чітке визначення предмету закупівлі.

За матеріалами УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я