Житомирщина: Головне в ургентній ситуації — командна робота

776

1302591950_vrach1В Україні, у Житомирському обласному перинатальному центрі, стартував проект по боротьбі з післяпологовими кровотечами — домінуючою на сьогодні у світі причиною смерті жінок під час пологів. 

«Ми перші в Україні відкрили унікальну симуляційно-тренінгову програму для навчання медичних працівників — акушерів-гінекологів, акушерок, операційних медсестер та анестезіологів у складі мультипрофільних бригад — за курсом «Допомога у випадках післяпологових кровотеч», розробленим спеціалістами Гарвардського університету США», — розповідає керівник закладу Юрій Вайсберг.
VZ 50-51_Страница_13_Изображение_0003Інноваційна медична навчальна програма втілюватиметься два з половиною роки — проект став можливим завдяки глобальній програмі корпоративної соціальної відповідальності MSD for Mothers («MSD для матерів»). Програма була анонсована в квітні цього року, коли компанія MSD виділила майже 282 тисячі доларів США на проведення в Україні освітнього проекту, спрямованого на зниження рівня післяпологових кровотеч, а відтак — зниження материнської смертності. Наразі глобальний соціальний проект «MSD для матерів» працює в понад 30 країнах світу.

«Незважаючи на високий рівень розвитку сучасної світової медицини, проблема смертності жінок від післяпологових кровотеч залишається дуже актуальною для системи охорони здоров’я: кожні дві хвилини у світі від ускладнень, пов’язаних із народженням дитини, помирає жінка — тобто близько 800 жінок протягом дня! — розповідає про актуальність проблеми Костянтин Подшивалов, керівник Всеукраїнської благодійної організації «JSI-Україна», яка виграла грант компанії MSD на реалізацію проекту в Україні. — Звісно, у першу чергу від цієї проблеми потерпають країни, які розвиваються, проте у багатьох розвинених країнах статистика теж невтішна. Та більшості цих трагічних смертей можна було б уникнути, якби всі лікарі були добре навчені, як діяти в складних випадках, адже рахунок в таких ситуаціях йде на хвилини. Саме цій темі й присвячено тренінгову програму. Окрім вивчення теоретичної частини, лікарі матимуть змогу потренуватись на симуляційних манекенах, аби довести набуті навички до автоматизму».

VZ 50-51_Страница_13_Изображение_0004Лекторами першої навчальної сесії в Житомирському обласному перинатальному центрі стали визначні американські експерти Гарвардської медичної школи доктори медичних наук Мелоді Еккардт та Сюзанна Ербер. Участь у навчанні взяли кращі фахівці закладу — за результатами навчальної програми вони отримають сертифікати тренерів із курсу по боротьбі з післяпологовими кровотечами й далі вже самостійно навчатимуть фахівців усіх пологових відділень області, а також спеціалістів з інших регіонів України.

«Перебуваючи в Житомирському обласному перинатальному центрі, я мала можливість переконатися, наскільки прогресивний цей заклад, — відзначає Сюзанна Ербер. — Усі процеси тут добре організовані, спеціалісти висококваліфіковані, впроваджено такі важливі етапи, як спільне перебування матері та дитини, грудне вигодовування, догляд за немовлятами за методом «кенгуру», окремі пологові зали. Все це свідчить про те, що пацієнта тут поважають і дбають про його здоров’я та комфорт. Тому я щиро сподіваюся, що цей тренінг піде далі перинатального центру — його нинішні учасники тренуватимуть колег і з інших медичних закладів.

Взагалі такі тренінги з використанням симуляторів можна застосовувати до будь-якої ургентної ситуації, не лише у випадках акушерської кровотечі. Адже екстремальні ситуації, на щастя, трапляються не так часто, аби персонал міг навчитися реагувати на них у повсякденній роботі. Тому й були винайдені симулятори ургентних ситуацій. Робота на них дає медпрацівникам можливість виробити навички швидкого реагування. Більше того — вони вчаться працювати командно, що дуже важливо в ургентній ситуації, адже найчастіше медичні помилки трапляються саме через неправильне передання інформації. Тому необхідно навчити команду спілкуватись між собою, знаходити спільну мову, будувати правильні стосунки — щоб кожен знав своє місце й свою роль під час вирішення ургентної ситуації».

Вікторія ПАЛАМАРЧУК, власкор «ВЗ», м. Житомир

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я