Хмельниччина: Апарат, якому немає аналогів

1063

VZ 50-51_Страница_13_Изображение_0001У Хмельницькому до уваги медиків-рентгенологів лікувально-профілактичних закладів та обласного військового госпіталю було представлено перший пересувний рентген-кабінет з високоточним цифровим приймачем нового покоління, якому немає аналогів у світі. Розробили та обладнали пересувний рентген-кабінет талановиті вітчизняні інженери Р.Г. Вольхін та хмель­ничанин Р.Ю. Сіверський.

Це найсучасніша модель з високоточним цифровим приймачем нового покоління, розробленим професором Київського націо­нального авіаційного університету С.І. Мірошниченком, основоположником цифрових рентген-технологій, розробником українського високоточного рентген-обладнання, що широко застосовується в усьому світі. Нині, коли плівкові рентген-апарати замінюються на сучасні — цифрові, таке обладнання вважається найновішим.

Універсальний пересувний рентген-кабінет призначений для оперативного обслуговування пацієнтів за будь-яких умов у віддалених населених пунктах, медичних закладах, військових шпиталях, місцях надзвичайних подій. Він дає можливість робити високоточне рентгенологічне обстеження всіх органів та частин тіла людини. Окремо в ньому передбачені функції для пересувних шпиталів. Цей пересувний апарат також може заміщати роботу рентген-кабінетів, що тимчасово вийшли з ладу.

VZ 50-51_Страница_13_Изображение_0002Рентген-кабінет змонтований на шасі туристичного автобуса «Еталон», пристосованого для роботи в міській та сільській місцевостях. Працює рентген-обладнання під’єднанням до однофазної мережі або від електричного генератора, що суттєво спрощує його використання.

У салоні є система вентиляційного очищення повітря, забезпечено високий рівень радіаційного та бактерицидного захисту, а саме обладнання морозостійке — всі зовнішні відсіки салону автобуса надійно захищені. У задньому відсіку є спеціальний люк для пересування нош з постраждалим до рентген-апарата у разі необхідності. Обслуговується рентген-кабінет через панель управління та комп’ютеризовану систему.
Універсальний рентген-кабінет на колесах вже пройшов медичні та клінічні випробування в Державному інституті медицини катастроф і готовий до запровадження у виробництво.

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА, власкор «ВЗ», м. Хмельницький

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я