Олена Пруднікова: Чим швидше звільнять керівництво Держлікслужби, тим менше шкоди буде завдано галузі

909

9129621 листопада, після страйку фармацевтів під стінами Кабміну з вимогою провести люстрацію чиновників Державної служби України з лікарських засобів, відбулася зустріч виконувача обов’язків Міністра охорони здоров’я Василя Лазоришинця та членів Громадської організації «Миколаївська фармацевтична асоціація «ФармРада». Своїми враженнями від зустрічі та думками з приводу необхідних змін у фармацевтичній галузі поділилась Голова ГО «ВОМФАФР» Олена Пруднікова.

Які питання обговорювалися під час зуст­річі та чого ви очікуєте від керівництва МОЗ України?

— Ми озвучили основні проблемні питання фармацевтичної галузі та вимоги фармацевтів — учасників акції, а також наше бачення шляхів вирішення цих проблем. У першу чергу очікується реформування Держлікслужби, зміна її керівницт­ва. Насамперед це стосується лобістів інтересів великого бізнесу Михайла Пасічника та Олени Алексєєвої. І чим швидше це станеться, тим менше шкоди завдадуть ці особи. На сьогодні «новаціями» керівництва Держлікслужби є спроби протягнути пропозиції ВГО «АПАУ», яку очолював Михайло Пасічник, зокрема, щодо послаблення відповідальності аптечних мереж за порушення Ліцензійних умов шляхом покарання окремо взятої аптеки, а не мережі в цілому.

До чого можуть призвести такі новації?

— По-перше, до чисельних порушень в аптечних мережах, адже зак­риття однієї аптеки не виключає можливості відкриття іншої. Припустимо, в аптеці було виявлено фальсифіковані лікарські засоби, Аптеку позбавлено ліцензії, а мережа продовжує функціонувати. І всім байдуже, що постачання ліків у мережі йде централізовано, що стратегію діяльності та контроль здійс­нює саме адміністрація аптечної мережі. До того ж «новація» більш схожа на введення інституту «цапа відбувайла» та «стрілочників», коли справжні винуватці порушень отримують змогу продовжувати тіньову гру на ринку обігу ліків.

Останнім часом громадськість активно обговорює та виступає за введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних препаратів. Як ви ставитесь до цієї проблеми?

— Ми сподіваємось, що МОЗ України невдовзі винесе на громадське обговорення проект регуляторного акту про включення до предметно-кількісного обліку комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн. Це буде великий крок назустріч суспільству — замість сприяння бізнесу великих гравців фармацевтичного ринку. Громадське обговорення продемонструє реальне ставлення громадських та професійних організацій, правоохоронних органів, а головне — громадян України до кодеїновмісних препаратів.
30 жовтня 2014 року на нараді в Міністерстві охорони здоров’я 23 голосами було вирішено, що немає жодних підстав для запровадження предметно-кількісного обліку комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн. Проте 23 голоси — це не голос країни! Було проігноровано звернення про доцільність введення предметно-кількісного обліку таких ліків від Київської, Чернігівської, Миколаївської, Запорізької, Тернопільської, Сумської, Львівської обласних рад. За предметно-кількісний облік виступає ГО «Союз споживачів медичних пос­луг, лікарських засобів та виробів медичного призначення». Із цим не можна не рахуватись. І саме громадське обговорення такого акту покаже справжнє ставлення українців до цієї проблеми.

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я