Харківщина: Чи отримають бійці АТО рятівні ліки?

636

screen-shot-2014-07-24-at-1-21-33-pmХарківські вчені напередодні нового року оприлюднили результати багаторічних досліджень: у лабораторії технології та аналізу лікарських засобів ДНУ «Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України» створено новий оригінальний препарат, який може допомогти врятувати здоров’я багатьом пораненим бійцям у зоні АТО та інших гарячих точках. 

Винайдені науковцями ліки можуть бути корисними військовим медикам на лінії оборони, у госпіталях, хірургічних відділеннях лікарень, фахівцям медицини катастроф. Та щоб розпочати їх серійне виробництво, необхідна взаємодія чиновників МОЗ та МО, а також наукових установ і виробників фармацевтичної галузі.

«Для ефективного місцевого лікування інфікованих ран, залежно від фази ранового процесу, потрібно послідовно застосовувати низку препаратів, до яких висувають різні медико-біологічні вимоги — залежно від стадії та перебігу процесу. Одним із таких лікарських засобів є розроблений нами пінний препарат в аерозольній упаковці, — розповідає кандидат фармацевтичних наук, старший науковий співробітник, завідувачка лабораторії технології та аналізу лікарських засобів ДНУ «НТК «Інститут монокристалів» Олена Безугла. — За його допомогою можна обробляти великі складні рани в польових умовах під час воєнних дій, техногенних чи природних катастроф, при побутовому травмуванні й опіках, тобто коли необхідно відстрочити первинну хірургічну обробку.

Препарат застосовується також на госпітальному етапі для лікування інфікованих ран у I фазі ранового процесу. Його особливістю є те, що з малого балончика (60 мл) у вигляді піни ми отримуємо об’єм лікувальної речовини у 10 разів більший. Це зручно для зберігання та лікування — обробляється велика поверхня або ж глибока порожнина рани (для заповнення порожнин є спеціальна насадка завдовжки близько 11 см). Препарат містить хіміотерапевтичну речовину з широким спектром антимікробної дії, у тому числі й щодо полірезистентних штамів бактерій; крім того, швидко знеболює (у його складі є місцевий анестетик) та виявляє антиоксидантну дію, що надзвичайно важливо при вогнепальних пораненнях. Усі речовини, які входять до його складу, широко застосовуються в медицині. Саме тому запровад­ження такого препарату в серійне виробництво можливе без проведення клінічних досліджень. Необхідні тільки доклінічні дослідження специфічної активності та безпеки, які можна провести, наприклад, у ДП «Державний науковий центр лікарських засобів». Отже, за півроку-максимум рік він уже зможе рятувати здоров’я та життя нашим бійцям».

«Питання полягає в тому, хто стане замовником, а отже, профінансує такі дослідження та розробку необхідної реєстраційної документації, а також гарантує виробникові державне замовлення після впровадження препарату в серійне виробницт­во. — каже науковий керівник проекту, доктор фармацевтичних наук, професор Микола Ляпунов. — Ми сподіваємося, що нова політика Уряду сприятиме налагодженню взаємодії профільних міністерств, наукових установ і виробників фармацевтичної галузі та, як наслідок, впровад­женню у виробництво нашої наукової розробки».

Ольга ФАЛЬКО, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я