Міністр новий, корупціонери ті ж самі?

714

53946Заступник головного редактора видання «Левый Берег» Вікторія Герасимчук вельми різко відгукнулася про кадрову політику нового Міністра охорони здоров’я, вважаючи, що він не повинен залишати при владі «відомих корупціонерів». Пропонуємо ознайомитися з деякими фрагментами статті «Придешь в Минздрав — там ты сидишь…» від 16 грудня 2014 року.

Два місяці всі переживали, щоб Міністром охорони здоров’я України не призначили В.Лазоришинця. Причому питання з його призначенням було вже практично вирішене — незважаючи на багатий «анамнез» Лазоришинця, чергові проведені ним непрозорі держзакупівлі і навіть на його бізнес в Інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова. Раптово Міністром призначають грузина Олександра Квіташвілі. В Україні він — особистість маловідома, але навколомедична громадськість цьому призначенню зраділа: по-перше, старі корупціонери опинилися «в прольоті», по-друге, всі сподівалися, що «Міністр від МВФ» займатися розпилюванням нашого багатостраждального бюджету не буде.

Першим заступником, як очікувалося, повинні були призначити Володимира Курпіту, який разом із Квіташвілі працював в експертній групі з реформи системи охорони здоров’я. Але до кінця минулого тижня Міністр заступниками «не обзавівся». У п’ятницю він дав прес-конференцію, на якій нічого не повідомив про свою нову команду. Стало зрозуміло, що йдуть домовленості — «вирішувачі» в коаліції продавлюють призначення потрібних людей, які крутитимуть все ті ж схеми все з тією ж фарммафією. Арсеній Яценюк, нагадаємо, теж вихваляв корупціонера Лазоришинця на різні лади.

Про всяк випадок я запитала Квіташвілі на прес-конференції, чи збирається він змінювати команду чи ж старою скористається? У відповідь на моє запитання Міністр тільки махнув рукою: мовляв, кадри — це не так важливо, важливо поміняти функції міністерських служб і службовців. «Будуть найняті люди, які зможуть виконувати потрібні функції. Нинішні заступники мають такі ж шанси бути найнятими, як і інші претенденти, якщо вони підходять за функціями», — з посмішкою сказав Квіташвілі. І ось у вівторок з’являється інформація, що Курпіту не призначать першим заступником. Призначать Лазоришинця. Інформація поки неофіційна, і мені б хотілося, щоб вона виявилася неправдивою.

Що означає таке призначення для української охорони здоров’я?

Перше — що Міністр керувати Міністерством охорони здоров’я не буде. Він виконуватиме місію, покладену на нього МФВ, — готуватиме Україну до впровадження страхової медицини, проводитиме приватизацію лікарень тощо. Вникати в корупційні схеми він не планує.

Друге — корупційні схеми продов­жать діяти. Тому й потрібен на своєму місці Лазоришинець — потрібен фарммафії, що продавлює його приз­начення, і комусь ще дуже серйозному в Кабміні. Обіцянка вивести тендерні закупівлі за межі країни, переклавши їх на міжнародні організації, очевидно, буде виконана лише частково.

Третє — це поразка на глобальному рівні. Крах надій на хоч якісь зміни і таємних надій — на зміни на краще. Прийшов час думати, як ми будемо жити в країні, де навіть у війну і дефолт ніяк не можуть прогнати корупціонерів від корита.

Вікторія Герасимчук, заступник головного редактора видання «Левый Берег»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я