Харківщина: Новітня методика зменшує ризик ускладнень

853

VZ 01-02 2015_Страница_15_Изображение_0004Нову ефективну методику оперативного лікування жовчнокам’яної хвороби почали застосовувати лікарі міського Центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії Харківської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова. 

На сьогодні за цією методикою прооперовано вже понад 20 пацієнтів, але своїм досвідом завідувач Центру Олег Пісоцький поділився лише наприкінці 2014 року, коли разом із колегами остаточно переконався в ефективності методу. До цього було пройдено складний шлях опанування і методики, й сучасного унікального діагностичного та хірургічного обладнання.
«На сьогодні існує три рівні методики оперативного втручання при жовчнокам’яній хворобі, — розповідає Олег Пісоцький. — Традиційна холецистектомія, лапароскопічна холецистектомія, яку світова медицина визнала стандартом, і так званий міні-доступ, коли робиться розтин усього лише 3-5 см завдовжки і лікар може здійснити огляд проток на наявність каменів. Але для цього потрібен великий досвід, дороговартісні спеціальні хірургічні інструменти й оптичне устаткування. Їх було закуплено для нашого Центру за безпосередньої участі міської влади. Як тільки ми засвоювали певний рівень методики — отримували нову медтехніку для опанування наступного. На це пішло майже 7 років».

VZ 01-02 2015_Страница_15_Изображение_0003Сьогодні в Центрі малоінвазивної хірургії використовують єдиний у Харкові біліарний набір, потрібний для подібних операцій. Хірурги впевнено працюють з холедохоскопом — відеооптикою, яка через міхурну протоку вставляється в жовч­ні протоки, що дає можливість під візуальним контролем виконати ревізію запечінкових жовч­них проток. У разі виявлення жовчних каменів їх видаляють методом міні-доступу спеціальними інструментами. Окрім нового інструментарію для оперативного втручання, в Центрі використовується сучасна наркозна станція, що дозволяє значно скоротити час знаходження хворого в операційній, а також застосовувати швидкодіючі засоби знеболення.

«Такі операції успішно конкурують із лапароскопічними, адже ризик ускладнень значно менший, хворі їх легше переносять і швидше одужують, — розповідає Олег Пісоцький. — Вони безпечніші, тому що під час лапароскопічної холецистектомії в черевну порожнину нагнітається газ, через що страждає система гемодинаміки людини. Крім того, деяким пацієнтам лапароскопічні операції взагалі протипоказані. Для нас це нова, самостійно опанована, ефективна методика, яка в Україні поки що широко не застосовується».

Ольга ФАЛЬКО, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я