«Твердження політиків, що з 1 січня 2015 року в нас буде введена страхова медицина, — неправда», — заявила Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
На її думку, перш ніж вводити медичне страхування, необхідно попередньо провести інвентаризацію лікувальних установ, сформувати відкриті реєстри та ввести референтні ціни на лікарські засоби (О. Богомолець пропонує визначити середні ціни, орієнтуючись на вартість ліків у кількох референтних країнах), на медичне обладнання, а також адаптувати та затвердити європейські клінічні протоколи лікування.
Згідно з цими протоколами і референтними цінами на ліки буде вираховуватися собівартість лікування та медичних процедур, вважає нардеп.
Вона наголосила, що «страхування має здійснюватися на основі діагнозу пацієнта та відповідних баз даних», і вважає помилкою передачу питання медичного страхування до компетенції парламентського Комітету з соціального захисту, бо це «може спровокувати ще одну корупційну складову».
«Паралельно з розрахунком базового гарантованого державою безоплатного пакета медичних послуг та медикаментів у рамках обов’язкового медичного страхування потрібно створювати Асоціацію захисту прав пацієнтів — для контролю виконання лікарями клінічних протоколів та якості наданих послуг, а також незалежну Національну медичну палату, яка сертифікуватиме лікарів, і даватиме їм дозволи на роботу. При ній же, як у багатьох інших країнах, може бути створений і фонд професійного страхування на випадок здійснення лікарської помилки», — сказала Голова профільного Комітету ВР.
Функцію МОЗ у цій системі О. Богомолець розглядає як «методичну, аналітичну, контролюючу», а більшість функцій відомства, «зокрема, сертифікацію, акредитацію, ліцензування», згідно з її баченням, повинні взяти на себе інші структури.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»