«Альфапег®» знову під забороною — попри рішення суду

1020

wpid-alfapeg_fmtЩе 9 грудня 2014 р. суд призупинив дію наказу МОЗ про заборону «Альфапегу®» — єдиного препарату вітчизняного виробництва від гепатиту С, але МОЗ досі не виконало ухвалу суду.

Директор ТОВ «Валартін Фарма» Анд­рій Разумний, виступаючи 30 грудня 2014 р. на брифінгу з цього приводу, закликав Олександра Квіташвілі виправити помилку свого попередника та зауважив: фармацевти очікують від нового Міністра, що він «терміново втрутиться в цю ситуацію і вживе необхідних заходів, аби, як мінімум, були виконані рішення суду».

Він додав, що жодного зауваження чи якоїсь критики щодо даного препарату від професійних лікарів не надходило: «Жодного офіційного документа за два роки використання препарату не було й з Державного експертного центру МОЗ, який проводить післяреєстраційний нагляд за медичним застосуванням ліків», — повідомив А. Разумний.

Присутня на брифінгу пацієнтка Галина Калініченко зазначила, що через заборону «Альфапегу®» не в змозі продовжити 6-місячний курс лікування: «У мене буквально відібрали препарат, не давши змоги долікуватися. І це при тому, що я купувала його сама. Він найдоступніший для мене, бо решта препаратів цього ряду значно дорожчі. Й ефект від лікування був позитивним», — розповіла жінка.

Своєю чергою, президент Асоціації психіатрів Семен Глузман наголосив: якщо у МОЗ будуть продовжувати працювати «в системі війни фармацевтичних олігархів» та знищувати простих українців, то він звернеться до міжнародних фондів із проханням припинити будь-яку фінансову взаємодію з Міністерством охорони здоров’я України. Так він прокоментував невиконання Головою Держлікслужби Михайлом Пасічником рішення суду щодо поновлення вітчизняного препарату проти гепатиту С «Альфапег®» на українському фармацевтичному ринку. За словами лікаря, він уже проінформував Президента України Петра Порошенка про свої наміри.

«Я передав пану Порошенку листа, пов’язаного із ситуацією в МОЗ. Я також попередив Президента: якщо таке буде продовжуватися, то я особисто, як президент Асоціації психіатрів, почесний член різноманітних психіатричних та інших співтовариств, буду звертатися до всіх міжнародних фондів: донорів, спонсорів, як до урядових, так і до приватних. Вимагатиму зупинити будь-яку взаємодію, в першу чергу фінансову, із Міністерством охорони здоров’я України як безглузду, оскільки гроші там ітимуть куди завгодно, але не на благі справи. Я дійсно дуже близький до такого кроку», — заявив він.

Фахівці вже не вперше відзначають низький експертний рівень чиновників у МОЗ, звертаючи увагу, що подібні дії не доз­воляють вітчизняним виробникам фармацевтичної продукції забезпечувати потреби галузі в медпрепаратах, хоча вони здатні задовольняти ці потреби більш ніж на 70%.

За матеріалами УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я