Міністерство охорони здоров’я України розробило проект закону про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування (ЗМС).
У законопроекті, що опублікований на сайті відомства для обговорення, вказується, що ЗМС стане складовою частиною системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Основними принципами ЗМС є солідарність і субсидування. Це означає, що умови страхування не залежать від стану здоров’я та доходів застрахованих осіб.
До видів медичної допомоги, яка фінансується за рахунок ЗМС, зокрема, віднесені:
- медична допомога у зв’язку з хворобою, індивідуальною профілактикою захворювань, травм, отруєнь та інших розладів здоров’я, запобіганням загострення хворо-би, переходом гострих захворювань або інших розладів здоров’я у хронічну чи більш важку стадію та у зв’язку з плануванням сім’ї;
- меддопомога у зв’язку з вагітністю, пологами та їх наслідками;
- послуги з видачі медичних документів.
Конкретні види медичної допомоги, які фінансуються за рахунок ЗМС, визначатимуться окремим законом, що прийматиметься щорічно одночасно з прийняттям Держбюджету.
Законопроектом також установлено перелік послуг, які не будуть надаватися за рахунок коштів ЗМС. Мова йде про послуги:
- з надання наркологічної та психіат-ричної медичної допомоги, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу та інших інфекційних захворювань, у тому числі тих, що передаються статевим шляхом;
- з трансплантації органів;
- з проведення судово-медичної експертизи;
- з надання екстреної медичної допомоги та інші.
У МОЗ вважають, що законопроект повинен набути чинності з 1 січня 2018 року, припускають, що ЗМС буде здійснювати Фонд медичного страхування України. А розмір страхових внесків, згідно з проектом закону, встановлюватиметься Парламентом щорічно.
За матеріалами Інформаційного агентства «ЛІГА:ЗАКОН»