ЧАС КОНСОЛІДАЦІЇ ЗУСИЛЬ

1543

Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова взяла участь у роботі 27 засідання Правління Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією, яке відбулося у Женеві. Під час відвідання штаб-квартири Глобального фонду Раїса Богатирьова зустрілася з генеральним менеджером Глобального фонду Габріелем Джарамілло, а також із заступницею виконавчого директора Глобального фонду Дебреворк Зейді для обговорення впровадження другої фази гранту 9 раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за програмою «Зупинимо туберкульоз в Україні». Як наголошувалося під час розмови, ключовими завданнями України є зміцнення фтизіатричної служби, поліпшення діагностики мультирезистентного туберкульозу та посилення контролю над захворюванням, зокрема в закладах пенітенціарної системи. Сторони обговорили питання, пов’язані зі зміною складу виконавців гранту та оптимізацією моделі його впровадження.

Питання боротьби з туберкульозом залишається одним із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку, зазначила Раїса Богатирьова і підкреслила: «Президент України визначив зниження смертності від туберкульозу на 30% як основний показник успіху програми економічних реформ на 2010-2014 роки». За словами Віце-прем’єр-міністра України, в першу чергу слід поліпшити рівень життя населення, забезпечити належне фінансування протитуберкульозних заходів та раціональне використання коштів, у тому числі наданих міжнародними благодійними організаціями.

Міністр охорони здоров’я України акцентувала увагу на тому, що оскільки ці питання є сферою відповідальності виключно держави, а їх розв’язання потребують прийняття невідкладних рішень, зокрема спрямованих на впровадження нової стратегії використання та розвитку кадрових ресурсів фтизіатричної служби, застосування сучасних ефективних методів діагностики і лікування туберкульозу, вкрай важливим стає посилення державного лідерства у протидії туберкульозу та СНІДу. Забезпечити ж його, на думку Раїси Богатирьової, можливо за умови, якщо «ми візьмемо на себе відповідальність, у тому числі і за впровадження грантових програм, індикатори яких повинні відповідати потребам країни».

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я