Хворі на гемофілію в зоні ризику

468

gemofiliyaБлизько 90% хворих на гемофілію в Україні змушені приймати препарати, які не пройшли клінічних випробувань, що призводить до ризику зараження їх гепатитом С, В, а також ВІЛ-інфекцією, повідомив Голова правління громадської організації інвалідів «Всеукраїнське товариство гемофілії» Олександр Шміло.

«В Україні забезпечення якісними препаратами для лікування гемофілії відсутнє взагалі. Лікування залишається на рівні 70-х років минулого століття. На відміну від Європи, де такі хворі ведуть соціально активний спосіб життя, займаються спортом, наші діти з гемофілією стають інвалідами вже з 14 років. Вони не можуть повноцінно вчитися, працювати, створювати сім’ї», — сказав О. Шміло.

На його думку, така ситуація пов’язана з недостатнім фінансуванням лікування цього захворювання, відсутністю клінічних протоколів, непрофесіоналізмом лікарів-гематологів, недобросовісним просуванням фармкомпаніями власних препаратів, які не пройшли клінічних досліджень, а також корупцією при проведенні державних закупівель.

«Міністерство охорони здоров’я заявляє про намір позбутися корупційних схем при закупівлях, але ми поки не бачимо, щоб
у цьому напрямку робилися якісь кроки. Нові тендери обіцяли почати в середині квітня, але наразі вони не оголошені», — зазначив громадський діяч. Також О. Шміло повідомив, що в даний час ситуація із забезпеченням пацієнтів з гемофі-
лією препаратами по згортанню крові залишається загрозливою, а, згідно з даними МОЗ, регіони України забезпечені препаратами для профілактики дитячої гемофілії лише на 1,5 місяця.

У 2015 році на лікування дитячої гемофілії було виділено 162 млн грн бюджетних коштів, однак, за твердженням представників пацієнтських організацій, коливання валютного курсу практично «з’їдають» ці кошти.

В Україні налічується 2,5 тис. хворих на гемофілію, 600 з них — діти.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я