У рамках боротьби з приховуванням інформації ВООЗ закликала виробників у сфері охорони здоров’я публікувати всі дані клінічних випробувань (КВ) лікарських препаратів, вакцин і медвиробів, незважаючи на результати.
Як зазначила помічник Генерального секретаря ВООЗ Марі-Поль Кієн, приховування негативних даних КВ може призвести до дезінформації про продукти, зокрема лікарські препарати, і позначитися на здоров’ї населення. За останні роки фарміндустрія багато зробила для оприлюднення повних даних нових КВ, проте критики вважають, що лікарі досі не мають доступу до всієї інформації. ВООЗ також закликає опублікувати дані про результати незареєстрованих клінічних випробувань, які можуть мати велике значення для медичної практики.
Дослідження, опубліковані в The New England Journal of Medicine (NEJM), свідчать, що більшість фармкомпаній не розміщують у зазначені терміни результати КВ з розробки фармацевтичних препаратів на сайті ClinicalTrials.gov.
Провідний співробітник компанії All Trials Бен Голдакр стверджує: прозорість КВ не впливає на комерцію та фінансові показники підприємств, тому це не повинно відлякувати виробників.
Британський регулятор NICE закликав представників фармацевтичної індустрії надавати більше даних про процедуру та результати досліджень, щоб адекватно оцінити вартість нових препаратів.
Одним з авторитетних ресурсів з аналізу даних КВ є Проект відкритих даних Медичної школи Єльського університету (Yale University Open Data Access Project, YODA): тут ведеться обмін даними КВ для розвитку суспільної охорони здоров’я, науки та медицини. Нещодавно угоду про співпрацю з YODA підписала відома компанія Johnson & Johnson: вона надасть останні результати досліджень діагностичного та медичного обладнання.
За матеріалами «Фармацевтичного вісника»