Кіровоградщина: Лікування за стандартами

483

heartГострий коронарний синдром часто призводить до непоправних наслідків через несвоєчасне лікування. Тільки за 2014 рік летальність від даного виду патології склала по Україні від 7% до 21% — залежно від регіону. В Кіровоградській області зареєстровано понад 1300 випадків гострого інфаркту міокарда.

Медики переконані: дати шанс таким хворим реально, головне — вчасно забезпечити першу невідкладну допомогу. Рік тому лікарі Кіровоградського обласного кардіологічного диспансеру в складі спеціально створеної робочої групи розробили протокол, за яким відтепер лікувати пацієнтів радять своїм колегам із глибинки.

«Кіровоградська область одна з перших в Україні розробила даний протокол. У ньому чітко прописано алгоритм дії практично будь-якого медичного працівника від моменту першого контакту з пацієнтом і до виписки з лікарні. Документ є похідним від затвердженого наказом МОЗ уніфікованого протоколу. Таким чином наша медицина поступово переходить зі стану «лікую як хочу» у стан «лікую за протоколом», — розповідає завідувач відділення рентгенендоваскулярної діагностики та лікування Кіровоградського обласного кардіодиспансеру Віталій Крошка. — Суть даного документа полягає в тому, що протягом 30 хв після контакту із хворим йому необхідно зробити ЕКГ. Якщо не зробили — порушення. Після цього медикам потрібно доставити пацієнта до відповідного лікувального закладу. Якщо не доставили — знову порушення. Створенням такого протоколу ми змушуємо всіх медпрацівників діяти уніфіковано і приймати алгоритмічні, запрограмовані рішення на благо пацієнта. Образно кажучи, якщо у людини болить серце, то не варто витрачати час на перевірку зору, а у нас зазвичай цим і займалися!

В усіх цивілізованих країнах пацієнти з гострою кардіологічною патологією потрапляють до спеціальних лікувальних центрів, так званих cath lab — катетеризаційних лабораторій, де проводиться механічне відкриття артерій. Такі лабораторії створюються на базі клінік і розташовані одна від одної на відстані не більше 100-150 км. Це дає можливість провести процедуру протягом 2-6 год. від початку нападу та врятувати якомога більшу частину серцевого м’яза. Відтепер і Кіровоградський обласний кардіологічний диспансер діє відповідно до європейських вимог до лікування пацієнтів із гострим коронарним синдромом».

Вікторія Семененко, власкор «ВЗ», м. Кіровоград

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я