На Кіровоградщині відкрився Український центр томотерапії

482

IMG_6196Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, перший заступник Міністра Олександра Павленко, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч і Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко взяли участь у церемонії відкриття Українського центру томотерапії (УЦТ) — закладу, що спеціалізуватиметься на профілактиці, діагностиці та лікуванні ранніх стадій онкологічних захворювань будь-якої складності, форми й локалізації.

Центр розташований на території Кіровоградського обласного онкологічно­го диспансеру. Тут встановлено першу в Україні систему дистанційної променевої терапії (джерело випромінювання розташоване на великій відстані від пацієнта). За умовами договору між місцевою владою, обласним онкодиспансером і Центром діти Кіровоградщини віком від 8 до 14 років із підозрою на злоякісні новоутворення вже проходять у закладі безкоштовну діагностику, а з наступного року близько 50 пацієнтів обласного онкологічного диспансеру щороку отримуватимуть тут безкоштовне лікування.

Для реалізації цього проекту Кіровоградська облрада у 2014 р. ухвалила передачу 1 тис. кв. м території Кіровоградського обласного онкодиспансеру в довгострокову оренду Центру на пільгових умовах. Інвестиції в УЦТ склали понад 125 млн грн, і фінансування триває. Основні кошти були спрямовані на придбання сучасного обладнання та підвищення кваліфікації персоналу. Для роботи в центрі інвестори запросили медичних фізиків і фахівців із променевої терапії з різних регіо­нів України. Усього в УЦТ щороку зможуть отримувати лікування понад 2 тис. пацієнтів, до того ж воно обійдеться на 40% дешевше, ніж за кордоном.

«Відкриття такого центру — прорив у галузі онкології України. Це наочна модель того, якою має бути медицина в нашій країні, коли держава оплачує послуги, а інвестор забезпечує можливість для повноцінного лікування. Як тільки ми на законодавчому рівні змінимо форму фінансування медичних закладів, процес перетворення клінік стане незворотним», — сказав Міністр О. Квіташвілі.

«Відповідно до стандартів Європейського Союзу на 250 тис. осіб має припадати один сучасний лінійний прискорювач для променевої терапії. В Україні їх усього 17 (один на 3,1 млн населення) — 10% від потреби. У нашій державі понад 1 млн онкохворих і 70-80% з них потре­бують променевої терапії, — такі цифри навела директор Національного інституту раку Олена Колесник під час церемонії відкриття Українського центру томотерапії у Кіровогра­ді. — Водночас 60-90% медичного обладнання перебуває в незадовільному стані, дуже погана матеріально-технічна база.

Створення інноваційних центрів з ліку­ван­ня раку дуже актуальне для України.

І Національний інститут раку має розвиватися саме в цьому напрямку як великий інноваційний центр — за участі держави та приватних партнерів».

У разі швидкої імплементації запланованих Міністерством охорони здоров’я реформ можливе повне оновлення технологічної бази регіональних онкоцентрів вже до кінця 2019 р.

За матеріалами прес-служби МОЗ України, «Інтерфакс-Україна» та УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я