«Модернізація українського законодавства у сфері донорства крові та її компонентів дасть змогу підвищити якість і безпечність донорської крові, а також відкриє нові можливості для забезпечення українських пацієнтів якісними препаратами крові людини», — заявила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.
Вона вважає, що підвищити якість продуктів крові від українських виробників можливо шляхом імплементації відповідних європейських директив. Основним документом, який регламентує сферу донорства крові та її компонентів у країнах Європейського Союзу, є Директива Ради 2002/98/ЄС, яка встановлює стандарти якості й безпеки збору, тестування, обробки, зберігання та розповсюдження крові.
Існують ще три директиви, що регламентують обов’язкові європейські стандарти щодо якості та безпечності крові на території країн ЄС: Директива 2004/33/ЄС встановлює певні технічні вимоги до крові та її складових; Директива 2005/61/ЄС визначає вимоги відстеження та повідомлення про серйозні побічні реакції та події; Директива 2005/62/ЄС стосується стандартів і специфікацій щодо системи якості для пунктів збору крові.
«Підготовка до імплементації директив має початися найближчим часом», — вважає Олександра Павленко.
За матеріалами прес-служби МОЗ України