Міністр охорони здоров’я вважає, що Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я саботує проведення медичної реформи, не розглядаючи підготовлені Міністерством законопроекти. Про це він заявив 15 липня, залишаючи засідання профільного комітету, на якому мали бути розглянуті законопроекти №2309а, 2310а і 2311а, що, зокрема, стосуються змін юридичного статусу медзакладів.
«Народні депутати навіть не розглянули великий пакет законів щодо реформ у галузі. МОЗ зробило все, щоб ці закони потрапили до Верховної Ради. Це означає, що пан Мусій, пані Богомолець та пані Корчинська не хочуть реформ. Крапка. Це прямий саботаж і затягування процесу реформ», — обурювався Міністр.
О. Квіташвілі здивований у першу чергу саботажем з боку представників фракції «Блок Петра Порошенка» Ольги Богомолець та Олега Мусія. Таке саме здивування в соціальній мережі «Фейсбук» вис-ловив ще один член профільного Комітету Верховної Ради з фракції «БПП» Костянтин Яриніч.
Наступного дня на брифінгу для журналістів Міністр зазначив, що альтернативний законопроект, про підготовку якого в ході засідання профільного комітету заявив Олег Мусій, не перешкоджає розгляду запропонованих Міністерством законопроектів. «Мусій хоче зареєструвати альтернативний законопроект. У нього було на це 17 місяців. 10 місяців на посаді Міністра і 7 місяців із початку року.
Але чомусь альтернативний законопроект захотіли зареєструвати тільки сьогодні», — сказав він.
Також Олександр Квіташвілі наголосив, що під час підготовки запропонованих законопроектів МОЗ врахувало всі зауваження і пропозиції, зокрема ті, що стосуються механізмів унеможливлення приватизації медичних закладів.
Коментуючи можливість подальшого перебування на посаді Міністра, він зазначив, що має намір наполягати на своїй відставці: «На зустрічі з Прем’єр-міністром буду наполягати, щоб він вніс на розгляд до Верховної Ради питання про мою відставку. Мені немає сенсу працювати з таким комітетом, який не хоче реформ у країні».
Нагадаємо, Квіташвілі стверд-жує, що зіткнувся з найсильнішим лобі фармацевтичної олігархії. Ключову роль у перешкоджанні реформуванню відіграє бізнесмен Петро Багрій, кум Ольги Богомолець, який після подій на Майдані посадив у міністерське крісло Олега Мусія.
Також відслідковується зв’язок Багрія з Оксаною Корчинською: через фінансований Багрієм кишеньковий Благодійний фонд «Пацієнти України» Дмитра Шерембея (на суспільну арену ця організація вийшла на початку 2014 р. з легкої руки Олега Мусія, а зараз перебуває під публічним протекторатом О. Корчинської).
У Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на благо «групи Багрія» також працює нардеп від партії «Відродження» Андрій Шипко. Саме через Шипка та Мусія фарммафія лобіює реєстрацію та розгляд «потрібних» законопроектів.
Але водночас Міністр охорони здоров’я вважає, що «медична реформа не може бути заблокована через заангажованих політиків», і пообіцяв «зробити все можливе, щоб не допустити цього», зокрема скористатися можливістю внесення законопроекту, ініційованого МОЗ України «з голосу».
За матеріалами прес-служби МОЗ України та «Інтерфакс-Україна»