Боротьба за посаду чи проти України?

538

383436720Як ми вже повідомляли, Міністр охорони здоров’я О. Квіташвілі вважає, що члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, Олег Мусій (фракція «Блок Петра Порошенка») та Оксана Корчинська саботують проведення медичної реформи, не розглядаючи підготовлені Міністерством законопроекти. Про це він заявив 15 липня 2015 р., залишаючи засідання профільного комітету, на якому мали бути розглянуті законопроекти №2309а, 2310а і 2311а, що стосуються зокрема змін юридичного статусу медзакладів.

Минулий тиждень додав нових подробиць.

Саботаж розгляду законопроектів щодо реформи підтвердила заступник Голови Комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко. «Блокування і фактичне затягування Ольгою Богомолець, Олегом Мусієм та Оксаною Корчинською розгляду законопроектів щодо реформи охорони здоров’я, на які чекає суспільство і медичне співтовариство, — неприпустимі. Реформи в такій соціально вразливій сфері, як охорона здоров’я, повинні вже початися. Кожна людина, кожен пацієнт і медичний працівник чекають на поліпшення, які були задекларовані й обіцяні владою. Тому позиція щодо свідомого блокування розгляду законопроектів у сфері охорони здоров’я є нічим іншим, як небажанням і відкритим протистоянням суспільному інтересу. Сьогодні пріоритетним має бути захист прав наших громадян і ми повинні докласти максимум зусиль для реалізації цих законодавчих ініціатив. Це принципова позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч», — зазначила Ірина Сисоєнко.

Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка», член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч опублікував в соцмережі Facebook копію свого звернення до Ольги Богомолець з вимогою негайно скликати позачергове засідання Комітету для розгляду законопроектів №2309а, 2310а і 2311а.

У газеті Верховної Ради «Голос України» він виступив із заявою, у якій зокрема зазначає: «На ці законопроекти довго чекала вся країна. Багато людей звинувачували Міністра охорони здоров’я і Кабінет Міністрів у бездіяльності. Однак, враховуючи те, що медична галузь є найбільш відповідальною, цю затримку із внесенням до Верховної Ради законопроектів можна зрозуміти. Ми повинні також розуміти, що перед внесенням зазначеного пакета законопроектів до Парламенту профільне Міністерст­во повинно було провести низку консультацій із міжнародними та громадськими організаціями, які всебічно вивчали, давали свої висновки та зауваження щодо реформи, підготовленої Міністром разом зі своєю командою. Хочу звернути увагу, що і бюджетний, і податковий комітети, добре розуміючи важливість, пріоритетність і необхідність внесених Кабінетом Міністрів законопроектів, розглянули їх за першої можливості, запропонувавши свої правки та загалом бачення цього процесу.

Що ж зробив Комітет з питань охорони здоров’я? На першому засіданні ці законопроекти взагалі не потрапили на розгляд, хоча Міністр спеціально прийшов, щоб їх презентувати. Йому навіть не надали слова. На другому засіданні ці законопроекти також не змогли розглянути, незважаючи на те, що для цього було дві години. Певними провокаторами, у тому числі з Комітету з питань охорони здоров’я, було зроблено все для зриву роботи щодо зазначених документів. Це було їх завдання, якому Міністр уже дав свою оцінку в ЗМІ.

Отже, ситуація на сьогодні така: відтерміновано реформу охорони здоров’я на осінь, немає можливості рухатися далі. Тобто фактично ми втратили не менше ніж 4-5 місяців, і знову зацікавлені сторони будуть звинувачувати в цьому МОЗ, що абсолютно не відповідає дійсності.

Таке дійство я розцінюю виключно як спровокований і спеціально розіграний сценарій, у якому кожен грав свою роль. На жаль, у цьому сценарії брали участь і члени коаліції. Мене дивує блокування процесу всередині фракції «Блок Петра Порошенка», членами якої є колишній Міністр охорони здоров’я й пані Ольга Богомолець. Або це боротьба за посаду або ж проти реформ в Україні. Особисто я розглядаю це як боротьбу проти реформи».

Сама ж Голова профільного комітету Ольга Богомолець відзначилася коротким коментарем із цього приводу на своїй сторінці у Facebook, виставивши відео злощасного засідання «з метою припинити спекуляції». «Як головуюча на засіданні я діяла винятково в рамках регламенту і мала поставити на голосування пропозицію, що надійшла від одного з народних депутатів. Кожен з вас може переглянути відео і переконатися, як насправді відбувалось обговорення законопроектів від МОЗ, і зробити висновки на основі нього, а не послуговуючись вирваними з контекс-ту фразами в одному з телесюжетів», — написала вона. Як бачимо — ані слова відносно змісту законопроектів.

За матеріалами прес-служби МОЗ України, газети ВР «Голос України» та Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я