Проект є частиною стратегічного плану «Здоров’я-2020: основи європейської політики і стратегія для XXI століття», що реалізується спільно з Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарським бюро співробітництва в Україні. Розрахований він на 4 роки: на першому етапі охопить Львівську, Івано-Франківську, Вінницьку, Полтавську, Харківську, Дніпропетровську області та м. Київ.
Проект передбачає розробку і впровадження нормативних актів, спрямованих на підтримку здорового харчування, фізичної активності й розвитку первинної медичної допомоги, а також на обмеження доступу до алкогольних та тютюнових виробів і шкідливих продуктів.
«Державна політика буде сформована так, щоб зробити нездорове харчування недоступним, заборонити його пропаганду, обмежити споживання солі, трансжирів і цукру», — повідомив головний позаштатний дієтолог Міністерства охорони здоров’я Олег Швець.
Також у рамках проекту буде переглянуто зміст і підхід до викладання в середніх школах «Основ здоров’я». «Цей предмет не повинен формуватися за залишковим принципом і сприйматися педагогами як покарання, — вважає заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець. — У цьому досягнуто взаєморозуміння з Міносвіти».
За словами головного позаштатного спеціаліста МОЗ зі спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина» Лариси Матюхи, проект передбачає підтримку сімейної медицини та покращення умов роботи сімейних лікарів, у тому числі в питаннях фінансування.
За матеріалами Інтерфакс-Україна