«Біофарма» намагається монополізувати ринок крові

623

blood-donation-120601Активісти антикорупційної та пацієнтської громадських організацій — Центру Протидії Корупції та «Асоціації молодих донорів України» — виступають проти спроб деяких депутатів Житомирської обласної ради перетворити єдиний в області центр крові на комерційне підприємство. Вони вважають, що прихована приватизація відбувається в інтересах ПАТ «Біофарма».

Саме після публічних заяв компанії «Біофарма» про намір інвестувати в цей центр 40 млн грн з’явився проект рішення облради щодо припинення діяльності комунальної установи «Житомирський обласний центр крові» та перетворення його на підприємство, яке займатиметься комерційною діяльністю.

Активісти вважають, що в разі підтримки згаданого проекту депутатами компанія «Біофарма» отримає можливість прибрати до рук ще одне комунальне підприємство: «Якщо «Біофармі» вдасться таким чином захопити більшість обласних центрів крові, донорство та переробка крові стануть надприбутковим бізнесом для одного гравця, адже конкурентів на цьому ринку немає, — пояснює президент ВМГО «Асоціація молодих донорів України» Ірина Славінська. — Цього не можна допустити в той час, коли в країні війна, і ми з ніг збиваємося, щоб знайти донорську кров для воїнів, для малюків. Систему потрібно реформувати, а якщо вже віддавати в приватні руки, то через відкритий конкурс та з вигодою для держави».

«За цією ж схемою «Біофарма» фактично приватизувала центр крові в Сумах, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, уже 75% ТОВ «Сумський обласний центр крові» належать ПАТ «Біофарма», — йдеться на сайті Центру Протидії Корупції. — Виглядає так, що «Біофарма» хоче монополізувати весь ринок виробництва крові, адже вона — єдине в Україні виробництво, здатне зберігати кров і виготовляти з неї препарати».

Одним із фактичних власників — бенефіціаром ПАТ «Біофарма» й Сумського обласного центру крові — є Костянтин Єфименко, колишній заступник міністра інфраструктури та бізнес-партнер олігарха Василя Хмельницького.

Слід зазначити, що правоохоронними органами в Сумській області зафіксовані факти взяття ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» крові для потреб АТО, яка зникла в невідомому напрямку. Прокуратурою Сумської області встановлено, що кров збиралася для тяжкопоранених учасників АТО Сумського госпіталю, але на той час їх в госпіталі не було, а до інших регіонів України зібрана таким чином кров не надходила. Триває досудове слідство, яке має встановити, куди поділася донорська кров.

Також громадські активісти у своєму зверненні наголошують на тому, що на сьогодні в Парламенті створено групу з розробки законопроекту «Про національну систему служби крові», у зв’язку із чим просять припинити «процес перетворення комунальної установи на підприємство до завершення роботи над проектом закону».

За матеріалами Центру Протидії Корупції

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я