У Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням першого заступника Міністра Олександри Павленко за участю експерта ЄС Стефана Декерлі відбулося засідання з метою оцінки виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму для України в рамках експертної місії ЄС. Така лібералізація стане цілком реальною перспективою, коли наша країна візьме під контроль обіг наркотичних речовин.
У своєму виступі Олександра Павленко повідомила про заходи з реалізації державної наркополітики та гармонізації нормативно-правової бази в цій сфері з європейською: «На МОЗ України покладається функція із забезпечення формування державної політики з питань обігу наркотичних засобів, протидії їх незаконному вживанню, координації діяльності органів виконавчої влади із зазначених питань, і для нас дуже важливою є оцінка проведеної роботи фахівцями Європейського Союзу».
У ході здійснення інституційних змін у структурі органів держаної влади України Міністерство охорони здоров’я в цьому році відповідно до стандартів ЄС створило ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України», налагодило зв’язки з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності (ЄМЦННЗ), якому надасть узагальнений звіт щодо наркотичної ситуації в країні за 2014 р. з урахуванням європейських стандартів і національних критеріїв оцінки наркоситуації.
В. о. директора ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Світлана Румянцева зазначила: «У цілому є достатні підстави вважати, що вжиті державою заходи сприяють стабілізації медичних складових наркоситуації в країні». За її словами, відбулося покращення доступності до лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори (розроблено низку нормативно-правових актів); нові речовини психоактивної дії включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; удосконалено збір й аналіз даних щодо вживання не за медичним призначенням лікарських засобів, які містять підконтрольні речовини; запроваджені шляхи системного підходу в наданні допомоги особам із психічними та поведінковими розладами внаслідок застосування психоактивних речовин.
За матеріалами прес-служби МОЗ України