Київська міська державна адміністрація за кошти столичного бюджету придбала препарати для лікування онкологічних хворих, заплативши за них у 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров’я. Зокрема препарат «Доцетаксел-Віста», який МОЗ торік — уже після падіння гривні — закупило за 3210 грн за упаковку, Київська мерія придбала за 8560 грн. Тендер був прописаний під одного учасника ринку з метою не дати іншим компаніям-конкурентам з дешевшими препаратами взяти у ньому участь.
«Чиновники КМДА розіграли класичну корупційну схему, вписавши в тендерну документацію дозування 140 мг, яке є лише в одного виробника, — повідомила член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова. — Якби тендер проводився прозоро, а умови були конкурентними, можна було б закупити в 3 рази більше препаратів». Сьогодні в Україні зареєстровано 15 препаратів-аналогів з тією самою діючою речовиною. Проте тільки один виробник — «Актавіс» — випускає препарат у дозуванні 140 мг, інші — у дозах 80 і 120 мг.
«Ексклюзивним представником цієї фармацевтичної компанії є президент Асоціації «Виробники ліків України» Петро Багрій. Саме компанії з його орбіти — «Укроптпостач» і «Фармація» — розіграли між собою цей тендер», — додала юрист Центру протидії корупції Олена Щербань. За її словами, ці компанії кілька років поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію.
На жаль, цього року КМДА придбала за завищеною ціною не один препарат для лікування онкохворих. Так, лікарський засіб трастузумаб був закуплений за ціною 14 тис. 701 грн, хоча максимальна ціна на нього, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін, становить 12 тис. 500 грн. Згідно із державними актами, препарат заборонено закуповувати за ціною, на 10% більшою від зазначеної, тобто дорожче ніж 13 тис. 750 грн.
Обидва тендери проводилися під керівництвом Голови Комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА Андрія Скіб’яка.
За матеріалами Центру протидії корупції