Незареєстровані протитуберкульозні й антиретровірусні лікарські засоби ввозитимуть без права їх реалізації

723

medicine_3_08Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ України відповіло на занепокоєння національних виробників лікарських засобів щодо ризику реалізації незареєстрованих препаратів, а саме протитуберкульозних й антиретровірусних, які надаються в якості благодійної допомоги Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і ЮНІСЕФ.

За всебічної підтримки Уряду та Міністерства охорони здоров’я України, зокрема в межах реалізації гранту UKR-C-AUA Глобального фонду здійснюються регулярні поставки в Україну протитуберкульозних й антиретровірусних препаратів для забезпечення безперервності лікування хворих із мультирезистентним туберкульозом, ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД без права реалізації таких лікарських засобів.

Зазначені ліки надходять в Україну у вигляді благодійної допомоги від організацій Global Drug Facility (GDF) та International Dispensary Association (IDA) у межах реалізації програми «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу». Вона виконується відповідно до Програмної грантової угоди між ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» й Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і його представництво в Україні стурбовані ситуацією на Сході нашої держави й погіршенням постачання медичних препаратів на непідконтрольну територію. Адже це супроводжується ризиком переривання лікування, прогресування хвороби у ВІЛ-інфікованих, розвитку резистентних форм захворювання, особливо у вагітних, та появи нових випадків інфікування дітей ВІЛ-позитивними матерями. У зв’язку із цим ЮНІСЕФ ініціював звернення до Глобального фонду із клопотанням про надання фінансової допомоги на закупівлю медичних препаратів для внутрішніх переселенців і пацієнтів, які перебувають на непідконтрольній органам державної влади території й отримав її у розмірі 3,7 млн дол.

У всіх цих випадках процедура увезення незареєстрованих лікарських засобів, закуплених за кошти Глобального фонду та ЮНІСЕФ (без права їх реалізації), регламентується відповідними наказами МОЗ України. Згідно із принципами діяльності Глобального фонду ним здійснюється постачання лікарських засобів, що пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ і повністю відповідають її стандартам якості.

За матеріалами Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я