Щороку в Києві лише від онкологічних хвороб помирають близько 5 тис. хворих, 70% із яких потребували паліативної допомоги. Понад 8 тис. пацієнтів прикуті до ліжка, а майже 10 тис. — пересуваються лише в межах квартири. Тобто близько 20 тис. родин вирішують проблеми допомоги невиліковно хворим рідним, покладаючись здебільшого лише на власні сили та можливості.
Дорослі з невиліковними хворобами отримують паліативну допомогу на останніх стадіях. Маленькі пацієнти потребують окремого підходу. Про них незабаром піклуватиметься персонал Центру паліативної допомоги дітям Києва, створення якого ініційоване Українською лігою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги. Директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Донченко повідомила, що новий центр буде організовано на базі Київської міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні.
Співробітники нового закладу надаватимуть не тільки стаціонарну, а й амбулаторну медичну допомогу, оскільки в центрі працюватиме спеціалізована мультидисциплінарна мобільна бригада, що забезпечуватиме паліативну допомогу дітям і членам їх сімей удома.
«У лікарнях загального профілю дітям гарантовано надають медичну допомогу. Проте у випадку прогнозовано невиліковного стану дитини її виписують під спостереження сімейного лікаря, який не в змозі забезпечити весь комплекс медпослуг і психологічну підтримку сім’ї. Створення спеціального закладу дасть можливість маленьким киянам та їх батькам, яким судилося пройти через тяжке випробування, отримати необхідну підтримку й кваліфіковану допомогу», — наголосила Тетяна Донченко.
За матеріалами офіційного інтернет-порталу КМДА