Одещина: З вакциною допомагає Грузія

594

1_article_image620x375Повідомлення про випадки захворювання на поліомієліт у Закарпатській області стривожили як лікарів, так і батьків невакцинованих дітей. Якщо до 2009 р. рівень охоплення малюків щепленнями проти цієї хвороби становив 95%, то протягом останніх років через недофінансування програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб він знизився й нині коливається в межах 37-51%. Не краща ситуація і з вакцинацією проти інших небезпечних хвороб: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця.

На допомогу українцям приходять іноземці. Міністерство охорони здоров’я України отримало гуманітарну допомогу від ЮНІСЕФ, закуплену за кошти уряду Канади, — понад 1,5 млн доз вакцини проти поліомієліту. А днями до Одеси із Грузії надійшли в якості гуманітарної допомоги 25 тис. доз вакцини проти туберкульозу, кашлюку і поліомієліту виробництва Італії, Іспанії, Франції та Болгарії.

Зі складу Одеської обласної дитячої клінічної лікарні вакцини розподіляються в дитячі поліклініки та пологові будинки. Курує це питання радник Голови Одеської ОДА Марія Гайдар, яка вручила представникам медустанов відповідні документи на отримання сертифікованих препаратів.

Головний лікар Одеської обласної дитячої клінічної лікарні Валентин Гудзь зазначив, що вакциною проти поліомієліту регіон на найближчі півроку майже повністю забезпечений, а от вакцин АКДП (кашлюк, дифтерія, правець) і АДП (дифтерія, правець) вистачить трохи більше, ніж на місяць. Щодо вакцини БЦЖ, то тут ситуація складніша: отриманими 4,7 тис. доз вдасться покрити лише 30% потреби.

За матеріалами УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я