Народний депутат України Ірина Сисоєнко звернулася до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням передбачити в державному бюджеті на наступний рік окрему субвенцію в розмірі 690 млн грн. Її призначення — відновлення пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для терапії гіпертонічної хвороби, започаткованого 1 червня 2012 р.
«В Україні на першому місці — смертність від серцево-судинних захворювань, тому дуже важливо зменшити динаміку зростання захворюваності та забезпечити належні умови для профілактики й лікування», — написала І. Сисоєнко на своїй сторінці у Facebook.
Народний депутат наголосила, що завдяки програмі з лікування хворих на гіпертонію у 2013 р. на 75% збільшилася кількість осіб, які почали систематично вживати відповідні лікарські засоби. Це дало їм змогу зберегти працездатність і життя. Крім того, частота інсультів у хворих, котрі взяли участь у проекті, у 2014 р. порівняно з 2013 р. знизилась на 17,7%. «Особливо фінансова підтримка держави важлива зараз, коли вартість цих препаратів дуже висока», — вважає І. Сисоєнко.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, із 9 млн зареєстрованих в Україні хворих на артеріальну гіпертензію в 2014 р. 61,65% пацієнтів були залучені до пілотного проекту щодо державного регулювання цін на антигіпертензивні препарати. Із них постійно отримували лікарські засоби (більше трьох місяців) 45% осіб. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 р. №183 пілотний проект із часткової реімбурсації вартості препаратів для лікування гіпертонії було подовжено й передбачено фінансування у розмірі 138 млн 900 тис. грн.
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я станом на 1 січня 2015 р. з виділених коштів було використано 117 млн 813 тис. грн (94,3%). Кількість рецептів, за якими здійснено часткове відшкодування вартості медикаментів, задіяних у пілотному проекті, — 70,5% від загальної кількості прописів.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна» та Facebook