З 1 січня 2016 р. в Україні мала запрацювати оновлена система оподаткування. Навколо основних бюджетних документів зламано чимало списів. Але податкове законодавство буде змінене «лише частково відповідно до угод між Україною та МВФ та у зв’язку з необхідністю проведення певних структурних реформ». Про це заявив 17 грудня лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. Домовленостей про формування проекту Дербюджету-2016 на основі чинного Податкового кодексу досягнуто під час перемовин між керівництвом Уряду, Верховної Ради та лідерами фракцій.
Нагадаємо: до 2013 р. в Україні існувала нульова ставка податку на додану вартість (ПДВ) на лікарські засоби. У 2014 р. фармацевтична галузь отримала 7-відсоткову — пільгову ставку ПДВ (в інших галузях вона вже тоді становила 20%).
Щодо збільшення ПДВ на лікарські засоби до 20% у 2016 р. (про такі плани Уряду заявляли деякі політичні й громадські діячі) МОЗ декларувало незмінну позицію — подібне підвищення податку недоцільне.
Після цього на засіданні Національної ради реформ при Президентові України було обговорено компромісний варіант податкової реформи, який передбачав збереження пільгового розміру ПДВ у 7% для торговельних операцій з лікарськими засобами, ПДВ у 20% — для внутрішніх і 0% — для зовнішніх операцій. Також пропонувалося збільшити поріг обігу для реєстрації платника ПДВ до 2 млн грн. У підсумку, зі слів Ю. Луценка, «Урядова редакція Податкового кодексу буде шліфуватися в першому кварталі наступного року, щоб він був уведений у дію з 2017 р.».
За матеріалами УНІАН