Україна vs Росія: фальсифікат поглинати нам?

530

ukvsrusЗ 2016 р. МОЗ Російської Федерації розпочне розробку федеральної державної інформаційної системи моніторингу руху лікарських засобів, спрямованої на боротьбу з фальсифікатом. За словами директора департаменту ІТ та зв’язку російського МОЗ Олени Бойко, суть проекту полягає в тому, що виробників зобов’яжуть наносити спеціальне маркування на кожну упаковку з препаратами, і їх переміщення відображатиметься в єдиній системі на всіх етапах шляху: від потрапляння до оптових закупівельників і дрібних дилерів до аптек, лікарень, інших медичних організацій. Масштаби фальсифікату в РФ величезні — кілька мільярдів упаковок.

Ця проблема залишається вкрай гострою і в українській сфері обігу ліків. Публічна апробація подібної системи в Україні відбулася ще влітку 2013 р. У проекті взяли участь виробники лікарських засобів ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Україна) й «Нобель Фарма» (Туреччина), дистриб’юторська компанія ПрАТ «Альба Україна» та мережа аптек КП «Фармація» (Київ).

Однак з призначенням Михайла Пасічника Головою Держлікслужби України (керував нею із червня 2014 по березень 2015 р.) проект створення національної автоматизованої системи відстеження обігу ліків (її планувалося впровадити у всеукраїнському масштабі у 2017 р.) тихо згорнули.

Експерти фармринку пояснюють це зацікавленістю деяких представників галузі в збереженні непрозорого обігу лікарських засобів в Україні. На їх боці була й Олена Алєксєєва — перший заступник Голови Держлікслужби (з червня 2014 по листопад 2015 р.), яка до початку чиновницької кар’єри очолювала Асоціацію «Виробники ліків України» Петра Багрія, до якої входять фармацевтичні компанії «Фармак», «ІнтерХім», «Юрія-Фарм», «Кусум Фарм» та ін.

За матеріалами zdrav.ru

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я