Заключне засідання приймальної комісії, що відбулося 11 серпня в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, багато його учасників, що виступали з промовами, називали святом. Незвичність й урочистість події відчувалися в усьому: у яскравих фотоі люстраціях, що відбивали організаційну й емоційну напругу, яка вирувала серед абітурієнтів, їхніх батьків, членів приймальної комісії, у радісній атмосфері, яка панувала серед професорсько викладацького складу, запрошених представників головних у правлінь охорони здоров’я м. Києва і столичної області, міської профспілки працівників охорони здоров’я, у метушливості представників засобів масової інформації, що намагалися схопити і зафіксувати найважливіші моменти дійства. Урочистість момент у підкреслювали результати приймального марафону і їх висока оцінка.
У своєму привітальному слові керівник апарату – заступник міністра охорони здоров’я України Роман Богачов, подякував членам приймальної комісії за добре організовану роботу і досягнуті результати: до навчання в столичному медичному університеті потрапи ли найздібніші абітурієнти.
У глибоко осмисленій доповіді, аналізуючи весь непростий процес вступної кампанії, ректор університету, академік НАМН України, професор Віталій Москаленко часто й цілком виправдано вживав слово «у перше».
Такого напливу, такого ажіотажу, такого штурму університет не знав за весь час свого існування. Цього року вперше до приймальної комісії надійшло понад 14 тисяч заяв від майже 6 тисяч абітурієнтів. Показники конкурсу зашкалювали: 11 абітурієнтів на бюджетну форму навчання і 4 – на контрактну, а на окремі спеціальності ця планка була ще вищою.
Щоб не вживати щоразу слово «вперше», зазначимо – всі наступні цифри і факти значно перевищують показники попередніх років. Звичайно, серед майже 15-тисячної армії заявників столичний медичний університет мав змогу відібрати кращих із кращих. Трієчників серед абітурієнтів взагалі не було! Порівняно з попереднім роком на 25% зменшилася кількість абітурієнтів, які мають трійки і четвірки, на 28% збільшилася кількість хорошистів, на 43% зросло число відмінників. Наведемо ще одну цифру: кожен другий абітурієнт, зарахований на навчання, – золотий медаліст.
Ректор університету Віталій Москаленко із задоволенням наводив й інші показники роботи приймальної комісії, які, безумовно, роблять честь богомольцівській вищій школі. Серед абітурієнтів збільшилася кількість випускників медичних коледжів, училищ та ліцеїв, тобто, за с ловами доповідача, умотивованих дітей. І таких «умотивованих» не ті льки до фаху, а й до богомольцівської вищої школи столичний медуніверситет має немало. І це, знову ж таки, робить йому високу честь. Вдамося до цифр. Як засвідчив аналіз проведеного приймальною комісією анкетування, понад 60% абітурієнтів, які водночас шукали щастя і в інших навчальних закладах, хотіли вчитися саме в медичному університеті. А 12% абітурієнтів подали документи тільки до цього ВНЗ.
Аналізуючи проведену роботу приймальної комісії, очільник університету часто вживав і слово «новація». За розпорядженням МОЗ України в нинішньому році вперше 30 випускників медичних коледжів та училищ, які мають відмінні оцінки, вступили одразу на другий курс бакалаврату. Розвиваючи вже напрацьовану практику і власний досвід, університет уклав угоду із Житомирською облдержадміністрацією на підготовку додаткової кількості осіб за кошти місцевого бюджету. Така ж угода підписана й успішно реалізуєтьс я з Київською облдержадміністрацією.
У роботі приймальної комісії, підкреслив професор Віталій Москаленко, було немало й інших новацій, завдяки яким досягнуто рекордних результатів. Ректорат, професорсько-викладацький склад не в останній момент, а протягом року проводили добре продуману кропітку профорієнтаційну роботу. Вчені університету мали цікаві бесіди з учнями та учителями 370 шкі л і 74 колед жів різних областей України, організували 17 днів ві дкритих дверей в регіонах і 2 дні в у ніверситеті, отримали понад чотири тисячі телефонних дзвінків по «гарячій» лінії, виступали по радіо і телебаченню, опублікували серію матеріалів у регіональних засобах масової інформації.
Ця робота постійно контролювалася керівництвом університету й особисто ректором. Діяльності приймальної комісії було присвячено 3 засідання вченої ради, 53 засідання ректорату. Проте, що ці заходи були ефективні, свідчать результати вступної кампанії. Ще один промовистий факт: по суті нема жодної університетської області, випускники шкіл яких не звернулися б із заявами до столичного ВНЗ. Причому їх активність порівняно із попереднім роком зросла.
Робота прийма льної комісії під час вступної кампанії – це найгарячіша пора. «Якщо в минулі роки у нас був постійний натовп, нервова напруга, – зазначив ректор у доповіді на заключному засіданні приймальної комісії, – то в цьому році навіть у дні, коли доводи лося обслуговувати до 500 і більше абітурієнтів, ми не відчували перенавантаження».
Високу оцінку роботі приймальної комісії дав заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки – начальник відділу освіти та науки МОЗ України Олександр Волосовець. Він, зокрема, зазначив, що організаці я роботи і спілкування забітурієнтами комісії стали школою навчання і наслідування для багатьох вищих навчальних медичних закладів.
Слова похвали і вдячності на адресу приймальної комісії висловили батьки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення.
Що ж, роботу зроблено. План набору як на бюджетну, так і на контрактну форми навчання виконано повністю. На перший курс зараховано юнаків і дівчат, які мають добру підготовку, високу якість знань, мотивацію здобути медичну професію – усе для того, щоб стати високопрофесійними лікарями. Але, як влучно висловився у привітальній промові заступник міністра охорони здоров’я Роман Богачов, дитина народжується, а людина постає. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, який за потужністю навчальної бази і науково-педагогічного колективу є найавторитетнішим у вищій медичній школі України, знаним у країнах Європи, дасть молоді не тільки високі професійні знання, а й виховає її у дусі високої моралі і людяності.
Микола БЕРНИК, «ВЗ», фото Влада НЕГРЕБЕЦЬКОГО