НМАПО ім. П. Л. Шупика отримала міжнародний сертифікат ІSO

756

iso_icoНаціональна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика (НМАПО) стала першим вищим навчальним закладом в Україні, що підтвердив свій рівень за новою версією міжнародного стандарту ІSO 9001:2015 «Системи менеджменту якості. Вимоги».

Перший сертифікат виданий німецьким сертифікаційним органом «DQS-UL Group», другий сертифікат єдиного міжнародного зразка IQNet — недержавною некомерційною організацією, розташованою в місті Берн (Швейцарія), що об’єднує провідні органи з сертифікації із 34 країн світу.

«Отримані сертифікати свідчать про високий рівень якості та лідерські позиції в таких сферах функціонування НМАПО ім. П. Л. Шупика, як післядипломна медична освіта та безперервний професійний розвиток лікарів і провізорів, підготовка науково-педагогічних кадрів, науково-дослідна діяльність, надання медичної допомоги», — зазначив ректор академії, академік НАМН України, професор Юрій Вороненко.

Саме у НМАПО ім. П. Л. Шупика в минулому році були розроблені методичні рекомендації з організації лікувально-евакуаційного забезпечення населення (військ) під час надзвичайних ситуацій (бойових дій). У посібнику, підготовленому за участю представників Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії, представлено сучасну схему лікувально-евакуаційного забезпечення Збройних сил України під час АТО, особливості оперативного розгортання медичних підрозділів, частин і закладів тощо. Видання безкоштовно направлене в усі обласні департаменти охорони здоров’я та медичні центри.

Також наприкінці 2015 р. під егідою групи науковців НМАПО ім. П. Л. Шупика вперше в Україні були запропоновані принципи розробки освітнього стандарту підготовки фахівців у лікарській резидентурі (на прикладі спеціальності «Неонатологія»).

Як відомо, сучасна модель післядипломної підготовки лікарів в Україні передбачає обов’язкове навчання в інтернатурі за базовими спеціальностями із широким спектром знань і навичок, а більш вузьку спеціалізацію фахівці здобувають у лікарській резидентурі, де отримують необхідні знання та практичні навички. Однак на сьогодні відсутні підзаконні нормативно-правові акти, які б розвивали резидентський напрямок підготовки в університетах, академіях та інститутах.

Розробка нових стандартів науковцями НМАПО ім. П. Л. Шупика відбувалася за підтримки україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини».

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я