ЖИТОМИРЩИНА: ПРОФЕСІЮ ТВОРЯТЬ ЛЮДИ

1240

Недарма  Житомирський базовий фармацевтичний коледж  імені Г.С.  Протасевича, якому наступного року  виповниться 75 років, називають  «кузнею  кадрів»   фармацевтичної  галузі   (і не  лише для  Житомирщини). Відвідуючи заклад, помічаєш особливу гідність, навіть елітність його викладачів  і студентів.

– Навчальна  й матеріальна база в нашому коледжі – найліпша  в Україні, – переконаний його директор, відмінник охорони здоров’я, заслужений працівник народної освіти України, лауреат обласної премії імені О.Ф. Гербачевського Євгеній Хомік. – Згідно з Наказом МОЗ він є базовим із питань навчально-методичної роботи  для всіх ВНЗ України, де здійснюється підготовка фармацевтів. Уже п’ятий рік поспіль випускники-бакалаври   коледжу, за Положенням про навчально-науково-виробничий комплекс із Національним фармацевтичним університетом у Харкові, мають можливість навчатися там починаючи із 4-го курсу, отримуючи кваліфікацію спеціаліста-провізора – щороку майже 90% випускників коледжу вступають до Національного  фармуніверситету  на денну та заочну форму навчання.

Найголовніше наше багатство – викладацький склад.  Я  вважаю,   що саме  колективом викладачів – енергійних, креативних, досвідчених (багато з них мають науковий ступінь та педагогічне  звання «Викладач-методист») – вирізняється  наш фармацевтичний  коледж із-поміж інших навчальних закладів. Найкращі й найдосвідченіші викладачі фармацевтичних дисциплін упродовж десятиліть своєї роботи в коледжі підготували достойну зміну.

– У нас працюють викладачі, котрі мають величезний досвід роботи в цій системі. Їх високий рівень професійної підготовки та надзвичайне вміння передати свої знання – запорука того, що наші студенти в подальшому стають справжніми  фахівцями своєї справи, – приєдналася до розмови заступник директора з навчальної роботи Ірина Бойчук. – Я й сама вчилася у Галини Гоженко, Тамари Домбровської, Галини Ніжник, Валентини  Горкуші. На мою думку, велику роль відіграє ще й наступність поколінь викладацького колективу. До речі, 20 викладачів із майже 70-ти – випускники нашого коледжу. І це не випадково – вони знають як і чому треба  навчити  студентів, а працюючи поруч зі старійшинами,  переймають  їх досвід. Крім того, у нас під час прийому на роботу діє суворий  відбір,  основним  параметром  якого є відповідна освіта. До того ж ми не беремо на посаду викладача фармацевтичних  дисциплін людину, котра  жодного дня не працювала в аптеці. Адже вчитель повинен знати всі ті моменти, з якими його учень може стикнутися в процесі роботи у сучасній аптеці, бо ж нинішня система  фармзабезпечення  дуже відрізняється від тієї, що існувала раніше. Тож молоді викладачі не лише набувають досвіду поряд зі старшими, але й вносять нові погляди та ідеї. А все нове, що ми впроваджуємо у нашому закладі, неодмінно сприяє зміцненню його статусу. Наприклад, свого часу ми першими серед коледжів Житомирщини  впровадили кредитно- модульну систему навчання. Своїм досвідом ми ділилися з усіма навчальними  закладами області – логічним продовженням  напрацювань у цьому напрямку стало відкриття бакалаврату в нашому закладі. Завдяки  зусиллям нашого колективу випускники коледжу отримують високу якість знань і на разі є лідерами на ринку праці серед фармацевтів.

– Хоча це дається почасти нелегко, – продовжує бесіду Євгеній Хомік. – У нас  навчаються діти практично з усіх регіонів України. І рівень знань дітей, які  стають нашими  студентами, дуже відрізняється. На жаль, тестова система в школі має чимало недоліків – за тестовими завданнями часто втрачається особистісні речі. Тож перші півроку ми фактично вчимо студентів навчатися.  І тоді різні за рівнем підготовки першокурсники йдуть від нас найкращими  фахівцями. Мої заступники – Ірина Бойчук, Ірина Луцак, Марія Фомюк, методист коледжу Галина Козаченко, і, звісно, завідувачі відділень – слідкують за організацією навчального процесу та успішністю студентів.

– Щоб більше заохотити студентів, виявити їх таланти й обдарування, проводимо різноманітні вікторини,  конкурси, – додає Ірина Бойчук. – Наприклад, на початку навчального року проводимо конкурс «П’ять хвилин слави», який дає можливість кожній групі якнайповніше розкрити  свій освітній та творчий потенціал. Особливу ж увагу ми приділяємо студентам, котрі прийшли після закінчення дев’ятого класу – у нас чітко  відпрацьована   й сформована система  контролю  за дисципліною та відвідуванням занять, за умовами проживання, дозвіллям. Адже вони, фактично,  ще діти – дуже багато з них відривається від сім’ї, батьків. Така система роботи дає можливість не лише навчати, а й виховувати студентів. До того ж коледж має базу підготовки фахівців, зразкову для всієї України,  тож практична  підготовка житомирян-фармацевтів  – відмінна. Тому й маємо попит на наших випускників на ринку праці – їм віддають перевагу у працевлаштуванні  аптеки і фармацевтичні фірми. Навіть у столиці на посади провізорів їх беруть найчастіше.

– Напередодні професійного свята фармацевтичних працівників хочу звернутися до всіх, хто причетний до цієї благородної професії, із привітанням  – підсумував бесіду Євгеній Хомік. – Їхня повсякденна  самовіддана  праця, великий фаховий досвід вирішують сьогодні одне з найважливіших завдань – забезпечення наших громадян високоякісними та ефективними лікарськими засобами. Тож нехай вагомими будуть досягнення ваших колективів і в майбутньому.  Стабільності, надійних  ділових партнерів  і друзів, удачі й добробуту вам і вашим родинам. Хай це свято додасть енергії й сил для нових звершень. Задоволення вам від роботи, бо тільки з любов’ю до людей можна стати справжнім професіоналом-фармацевтом.

Вікторія ПАЛАМАРЧУК, для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я