Чиновники Міністерства охорони здоров’я України наполегливо рекомендують громадянам не займатися самолікуванням, а за найперших проявів вірусного захворювання звертатися до лікаря. Проте величезні черги до кабінетів дільничних та сімейних лікарів у поліклініках й кількагодинне очікування приїзду швидкої на виклик показали неготовність системи охорони здоров’я Києва до протистояння епідемії грипу.
Епідемія грипу — не головна новина, ми її спостерігаємо щороку. Головне те, наскільки ми готові зустріти грип, наскільки готові від нього захиститися, рятувати людей, забезпечувати якісне медичне обслуговування. Насправді ж те, що відбувається з медициною Києва, можна назвати «тихим жахом»: починаючи від екстреної допомоги, продовжуючи сімейною медициною й закінчуючи повним руйнуванням педіатричної допомоги.
На передовій — дефіцит медиків. На сьогодні в Києві немає жодної підстанції екстреної допомоги, яка була б повністю укомплектована лікарями. І що найгірше: ті працівники, котрі ще лишилися, перейшли на роботу в денний час, і на ніч район фактично обслуговують 1-2 лікарі. Це жахлива ситуація, особливо враховуючи епідемію гострих респіраторних захворювань.
При ускладненнях, котрі може зумовити затяжний перебіг хвороби, якраз і мають підключатися екстрена медична та підготовлена стаціонарна допомога. Діагноз «грип», яким усіх лякають, відразу підтвердити неможливо. Спочатку встановлюється попередній діагноз — «гостре респіраторне захворювання», а потім, виходячи з подальших серологічних лабораторних досліджень, підтверджується той чи інший тип грипу. Медики швидкої допомоги приймають рішення про госпіталізацію на основі симптомів хвороби. Відомі випадки, коли лікарів столичної швидкої попереджали, що в лікарні немає місць і класти хворих нікуди. Але тут є маленька хитрість. Не завжди хворого госпіталізують до спеціального інфекційного стаціонару: коли лікарі швидкої встановлюють діагноз ГРВІ й додають ще або бронхіт, або пневмонію, то хворого везуть до терапевтичного стаціонару. А це — велика різниця. Якщо ви прийдете до стаціонарних відділень лікарень Києва, то побачите, що там відбувається — людей уже нікуди класти, ліжка стоять у коридорах.
Хворі помирають не від грипу, а від пневмонії та інших ускладнень. Якщо вже трапилося найнеприємніше і пацієнт з ускладненнями потрапив до реанімації, то для його лікування потрібно 5 тис. грн на день, а таких грошей немає.
Влада повністю саботує виконання своїх основних функцій: оптимізації та покращення якості охорони здоров’я населення України. Якщо так і далі продовжуватиметься, припущення про те, що йде цілеспрямоване скорочення населення України, можуть виправдатися.
За матеріалами РИА Новости Украина