3,2 млн хворих в умовах украй незадовільної імунопрофілактики

915

gripp1За оперативними даними Центру грипу та ГРВІ ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» і Державної санітарно-епідеміологічної служби України станом на 01.02.2016 р. з початку епідемічного сезону (28.09.2015 р.) в Україні зареєстровано понад 3,2 млн хворих на грип та ГРВІ, що становить 8,3% населення.

Найвищий показник захворюваності — у Київській області (14% населення) та Києві (майже 12%). Найнижча захворюваність реєструється в Закарпатській області (5%).

Епідпоріг нині перевищено у 18 областях. «Лідирують» (на понад 50%) Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області.

З початку епідемічного сезону госпіталізовано 127 тис. осіб. Зареєст­ровано 176 лабораторно підтверджених випадків смерті від грипу. Серед померлих 2 дітей віком до 17 років. У 147 випадках ідентифіковано вірус грипу А(Н1N1). З початку епідемічного сезону найбільшу кількість летальних наслідків зареєстровано на Одещині — 33, Вінниччині — 13, Запоріжжі — 12, Рівненщині — 11.
Але Міністерство охорони здоров’я окремо наголошує: ці дані лабораторно діагностовані територіальними органами Державної санітарно-епідеміологічної служби, однак матеріал від цих хворих ще буде направлений для подальшого вивчення та ідентифікації в ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

Згідно з останніми повідомленнями від ускладнень грипу в столиці також померли 33 людини, лише за останній тиждень — 14. «У Києві — стадія епідускладнення, є всі передумови для впровадження надзвичайного стану», — зазначив головний санітарний лікар столиці Олег Рубан.

У 10 регіонах з місцевих бюджетів виділені кошти на протиепідемічні заходи (придбання профілактичних і лікувальних засобів, медичного обладнання тощо): у Києві — 20 млн грн, у Київській області — 12 млн грн, Одеській і Сумській — по 3 млн грн, Харківській — 2 млн грн, Кіровоградській — 1 млн грн.

Протигрипозні препарати, надані Україні у якості гуманітарної допомоги урядом Литви (2443 упаковок Tamiflu і 32 645 упаковок Relenza), розподіляються по закладах первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги. Вони не призначені для самостійного вживання, їх прийом має здійснюватися лише під контролем лікаря.

Олександр Квіташвілі наголосив, що ефективними ці препарати є лише в перші дві доби захворювання, а тому закликав за появи перших симптомів грипу одразу ж звертатися до лікаря.

Прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України повідомила про загибель від грипу та ГРВІ понад 300 людей, які проживали на тимчасово окупованій території Донецької області, через неспроможність окупаційної влади забезпечити населення необхідним медичним доглядом.

Епідемічна ситуація серед особового складу Збройних сил України оцінюється як задовільна і стійка. Про це повідомила начальник управління преси та комунікації Міністерства оборони України Оксана Гаврилюк. «Це є результатом своєчасної кампанії з вакцинації військовослужбовців проти грипу, яку проводили у військових частинах ЗСУ, у тому числі й у зоні АТО, і військових навчальних закладах, — сказала вона. — Військові частини повністю забезпечені необхідними противірусними препаратами. Жодного випадку смерті від грипу у ЗСУ не зафіксовано».

Серед цивільних громадян імунізація проти грипу вкрай низька — вакциновано лише 123,5 тис. осіб (0,32 % від загальної кількості населення України).

За матеріалами прес-служби МОЗ України, УНІАН, «Інтерфакс-Україна» та УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я