Чернігівщина: Реімбурсація інсулінів: екзамен складено

776

insulinРеімбурсація інсулінів та відпуск ліків хворим на цукровий діабет за новою схемою офіційно стартують у березні цього року. Це новина для переважної більшості областей України, однак не для Чернігівської. Тут із 2007 року діє пілотний проект, у рамках якого відбувалася апробація нової схеми забезпечення інсулінами таких пацієнтів.

VZ 11-12_2016_Страница_15_Изображение_0001Любов ЧЕРВЯКОВА, головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Уже кілька років у нашій та Полтавській областях працює «європейська» система забезпечення ліками хворих на діабет. Тоді, як в інших регіонах інсулін видавали ендокринологи, у нас пацієнти отримували препарати в аптеках. Тож коли інші області тільки стають на шлях змін, ми вже успішно запровадили таку схему.

У 2008 році адміністрація області спільно з депутатським корпусом прийняли рішення забезпечувати хворих на цукровий діабет інсулінами через аптечну мережу: комунальне підприємство Чернігівської обласної ради «Ліки України».

Щоб отримати необхідні препарати, пацієнтам достатньо надати рецепт, виписаний лікарем. Тож хочу наголосити: для хворих на діабет жителів Чернігівщини з уведенням у дію системи реімбурсації інсулінів нічого не змінюється, оскільки вони вже давно отримують ліки за новою схемою.

Впровадження «рецептурної» системи має низку переваг для пацієнта. По-перше, гарантує індивідуальний підхід до призначення й отримання кожним хворим конкретного виду інсуліну. Відповідно до протоколів лікар без медичних показань не переводить пацієнта з одного інсуліну на інший, що трапляється за умов оптових закупівель, коли може спостерігатися нестача одного виду препарату й надлишок іншого. По-друге, суттєво спрощується процедура отримання препаратів інсулінозалежною людиною, унеможливлюється дублювання відпуску медикаментів і ризик корумпування цього процесу. А ще гарантується конфіденційність інформації про хворого — доступ до персональних даних має лише лікар чи його дублер. По-третє, така схема забезпечує надійне зберігання інсулінів з дотриманням усіх правил та відповідне транспортування. Не виникає і перебоїв у постачанні препаратів (за винятком періоду перереєстрації), пов’язаних із проведенням тендеру.

Такий підхід до призначення та забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну дає свої результати. За даними дослідження рівня компенсації цукрового діабету у хворих в Україні, яке проводилося в 2013 році, наша область — на 5-му місці. Своїм позитивним досвідом чернігівські ендокринологи ділилися з колегами практично з усіх областей України.

Звісно, для успішної реалізації «рецептурної» системи необхідний суворий облік інсулінозалежних хворих і препаратів інсуліну. Відомо, що Єдиний реєстр інсулінозалежних пацієнтів проходить останню стадію затвердження — у Міністерстві юстиції України. Планується, що рецепти для видачі ліків таким хворим також виписуватимуться в електронному вигляді. Доступ до Єдиного реєстру матиме лікар, який працює в поліклініці. Він виписуватиме рецепт на ліки, отримати котрі можна буде в мережі аптек, що реалізують інсуліни. Фактично, ми до цього готові й чекаємо лише офіційного вступу нової форми реєстру в силу.

Один із мінусів цієї системи — люди залишаються прив’язаними до місця своєї реєстрації. Наприклад, в аптеках Львівської області мешканець Чернігова придбати ліки не зможе. Питання отримання препарату хворим у будь-якому куточку України буде вирішене за умови введення Єдиного реєстру інсулінозалежних пацієнтів та єдиної системи забезпечення інсулінами в усіх регіонах країни.

За матеріалами gorod.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я