Обіг ліків потребує європейських законодавчих вимог

417

15040914202718 квітня 2016 року у Верховній Раді України за №4465 зареєст­ровано законопроект про особливості імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу щодо обігу лікарських засобів.

Цей важливий програмний законопроект стосується питань, пов’язаних з виробництвом ліків, імпортом, оптовою та дистанційною торгівлею, контролем якості лікарських засобів, видачею торгових ліцензій, визначенням прав і обов’язків учасників цих відносин, а також повноважень органів державної влади у цій сфері.

Під час останнього засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я заступник Голови Комітету Ірина Сисоєнко нагадала, що в цьому документі за її авторством враховані вимоги основних європейських директив, і закликала колег поставити підписи під ним. Таким чином, ініціаторами проекту виступили 10 членів профільного Комітету.

В основі законопроекту — Директива №2001/83/ЕС Європейського Парламенту та Ради ЄС «Кодекс Співтовариства відносно лікарських засобів (для застосування людиною)». Прийняття закону дасть змогу гармонізувати вітчизняну дозвільну систему з європейською.

«Інтеграція України до ЄС, згідно з Угодою про асоціацію, передбачає гармонізацію основних елементів правових систем і створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. З точки зору лікарських засобів це означає, що нормативно-правові системи ЄС, держав — членів ЄС та України мають бути узгодженими на основі кращого європейського досвіду державотворення. З цієї причини в законодавстві України і ЄС щодо лікарських засобів повинна використовуватися однакова термінологія та впроваджуватися єдині правила регулювання фармацевтичного ринку. Національне законодавство має бути адаптовано до законодавства ЄС», — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Прийняття цього законопроекту дасть змогу:

  • підвищити рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів;
  • забезпечити захист споживачів від небезпечних, неефективних і неякісних лікарських засобів;
  • вдосконалити систему контролю якості лікарських засобів з урахуванням вимог законодавства ЄС і мінімізувати негативні наслідки необґрунтованого державного втручання у сферу виробництва й обігу лікарських засобів;
  • чітко урегулювати відносини між органами виконавчої влади, операторами фармацевтичного ринку та споживачами лікарських засобів, визначити порядок забезпечення якості лікарських засобів, що виробляються, імпортуються та перебувають в обігу;
  • знизити рівень корупції під час введення на ринок і обігу лікарських засобів;
  • підвищити доступність безпечних, ефективних і якісних лікарських засобів на ринок України;
  • знизити вартість лікарських засобів тощо.

За матеріалами сайту Верховної Ради України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я