Сайт Верховної Ради оприлюднив декларацію про доходи за 2015 рік екс-регіонала Олександра Біловола, члена Комітету з питань охорони здоров’я.
Олександр Біловол обирається до Верховної Ради за мажоритарним округом уже друге скликання поспіль — округ №180 Харківської області. Будучи членом Партії регіонів (голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року), після зміни влади переметнувся у новостворену депутатську групу «Економічний розвиток», у складі якої продовжив працювати в Раді VІІІ скликання, але вже під керівництвом одіозного младорегіонала Віталія Хомутинніка (з березня 2015 року група трансформувалася в «Партію «Відродження»).
У Раді VІІ скликання Олександр Біловол був заступником Голови Комітету з питань охорони здоров’я, зараз — його рядовий член. Офіційний веб-сайт Верховної Ради містить дані про доходи Олександра Біловола і членів його родини за період 2013-2015 років. Основний дохід сім’ї, відповідно до поданих декларацій, уже багато років становить заробітна плата. У 2013 році зарплата склала 77% сімейних доходів (345 тис. грн із загальної суми 449 тис. грн), у 2014 році — 68% (240 тис. грн із 355 тис. грн). 2015 рік став найскрутнішим — сім’я заробила сумарно всього 250 тис. грн, 51% з яких становила зарплатня (127 тис. грн).
Вочевидь, Олександр Біловол може собі дозволити працювати на Віталія Хомутинніка «за ідею». Адже нерухомості його родини позаздрив би будь-хто: сам депутат володіє земельною ділянкою (5509 кв. м) і житловим будинком (349,7 кв. м). Члени його родини куди заможніші: є й земельна ділянка (5532 кв. м), і житловий будинок (692,9 кв. м), і квартира (236,6 кв. м), і два гаражі (16,1 і 13,9 кв. м).
Якщо вірити даним декларації, Біловол продовжує жити стандартами Радянського Союзу. У його власності — раритетний радянський автомобіль ГАЗ-21Р 1969 року випуску. З комерційними банками він не зв’язується: на його депозитних рахунках — нуль, а на рахунках подружжя — лише 1,4 тис. грн.
У графі «Активи, що перебувають у власності членів сім’ї декларанта» Олександр Біловол зазначив скромні 5 тис. грн (у ТОВ «Базісспецсервіс»). У 2001-2006 роках підприємство Тетяни Біловол, дружини депутата, функціонувало у формі закритого акціонерного товариства зі статутним капіталом 300 тис. грн. Та у 2006 році замість нього було створено ТОВ «Базісспецсервіс», яке очолив директор попереднього підприємства Олег Шаріпов. Ось тільки згідно з офіційними даними статутний капітал ТОВ «Базісспецсервіс» насправді рівно вдвічі більший, ніж вказав Біловол у декларації, — 10 тис. грн. Чи не такі ж «правдиві» й інші відомості декларації?
Серед видів діяльності ТОВ «Базісспецсервіс» значиться (нема чому дивуватися!) оптова торгівля фармацевтичними препаратами. Але юридичною мовою це зветься конфліктом інтересів. Однак Олександру Біловолу, який входить уже другу каденцію поспіль у профільний Комітет Верховної Ради, що відповідає і за фармацевтичну галузь, ця «дрібничка» працювати не заважає.
За матеріалами Pharma.net.ua