Чи звільнилася Україна від поліомієліту?

561

scho-take-polomyelt-prichini-simptomi-lkuvannya-scheplennya_641З 18 квітня Україна з використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту (тОПВ) перейшла на живу оральну бівалентну вакцину (бОПВ), приєднавшись до Глобальної стратегії ВООЗ. Одночасно з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу. Припинення використання тОПВ обумовлене вилученням із живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, у якому ВООЗ уже не вбачає загрози.

Перехід на використання бОПВ передбачає одночасне вилучення усіх залишків тривалентної вакцини з усіх закладів охорони здоров’я та їх подальшу утилізацію.

Бівалентна вакцина вже зареєстрована в Україні, буде закуплена ЮНІСЕФ і поставлена в нашу країну в травні 2016 року в достатній кількості, що дасть змогу продов­жувати вакцинацію згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Водночас розпочала роботу Незалежна моніторингова місія ВООЗ з оцінки реагування на спалах поліомієліту в Україні. Експерти зосередять увагу на епідеміологічному нагляді, а також діяльності владних структур і медпрацівників, спрямованій на збереження Україною статусу країни, вільної від поліомієліту.

За час проведення додаткової імунізації із запланованих щеплень 3,8 млн дітей віком від 2 місяців до 10 років хоча б одну дозу ОПВ отримали 3,4 млн дітей, що становить 90,1%.

Важливою складовою процесу боротьби зі спалахом було навчання медичних працівників, яке проводилося за підтримки міжнародних партнерів, зокрема Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в усіх регіонах країни. Результатом роботи місії стане висновок фахівців ВООЗ щодо того, чи вдалося зупинити циркуляцію вакцино-спорідненого вірусу поліомієліту в Україні.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я