Концепція реформування охорони здоров’я, що передбачає зокрема створення Національного агентства з фінансування охорони здоров’я та впровадження державного гарантованого пакета медичних послуг, не може бути реалізована без змін ст. 49 Конституції України, вважає юрист юридичної компанії «Правовий Альянс» Наталія Модленко. На її думку, тільки політична воля дасть змогу здійснювати подальшу роботу в напрямку кардинального реформування системи здоров’я.
За словами юриста, для успішної реалізації запропонованої моделі «гроші за пацієнтом» також необхідно розробити відповідну нормативну базу, зокрема визначити, які саме медичні послуги будуть здійснюватися на безоплатній, а які — на платній основі, встановити тарифну сітку послуг, розробити механізми часткової оплати (реімбурсації) та залучення добровільного медичного страхування, розробити і затвердити нові уніфіковані та локальні клінічні протоколи.
Коментуючи передбачене проектом Концепції надання закладам охорони здоров’я фінансової й управлінської автономії шляхом перетворення їх на державні та комунальні некомерційні підприємства, Н. Модленко зазначила, що «процес автономізації займе щонайменше кілька років».
За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»