16 травня 2016 року Бюро ВООЗ в Україні та МОЗ провели круглий стіл на тему: «Право на здоров’я: імплементація Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та директив ЄС для захисту населення від шкідливого впливу тютюну».
Учасники висловилися за якнайшвидше ухвалення законопроекту №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який передбачає нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, заборону на використання смакових добавок та інгредієнтів до тютюнових виробів, регулювання виробництва курильних сумішей та електронних цигарок. Після ухвалення законопроекту частка медичної інформації на пачці про шкоду паління збільшиться з 50 до 65%, малюнки будуть розміщені з обох боків. Подібні правила набули чинності в усіх країнах ЄС з 20 травня 2016 року.
«Сьогодні в країнах ЄС понад 700 тис. осіб щорічно помирають від хвороб, спричинених споживанням тютюну. Сума цих втрат для суспільства становить 544 млрд Євро, що в 4 рази перевищує загальну ринкову вартість усієї тютюнової індустрії», — повідомила експерт з адвокації Smoke-Free Partnership доктор Анка Тома Фрідлендер.
За словами керівника програм Світового банку з охорони здоров’я, освіти та соціального захисту в Білорусі, Молдові та Україні доктора Фон Зао, ініціативи у боротьбі з тютюном важливі й для економіки країни, «адже підвищення податків на тютюнові вироби дає змогу збільшити надходження в бюджет, які потім можна використати для програм у сфері охорони здоров’я». До речі, принцип пріоритетності політики у сфері охорони здоров’я над інтересами корпорацій та компаній, діяльність котрих пов’язана з тютюном, закріплена в Україні на законодавчому рівні. Однак, як повідомив Голова правління ГО «Центр громадянського представництва «ЖИТТЯ» Андрій Скіпальський, під час прийняття законопроектів у сфері боротьби із тютюном відчувається сильне антитютюнове лобі, і зазначений законопроект, зареєстрований понад рік тому, ще досі не став законом.
За матеріалами прес-служби МОЗ України