Фахівці, які забезпечують надання паліативної допомоги, повинні отримувати підвищені зарплати. Таку думку висловив доцент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика Анатолій Царенко під час круглого столу на тему «Сучасний стан надання паліативної допомоги дорослому населенню, міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні». А. Царенко заявив, що не можна залишати на однаковому рівні заробітну плату медичного працівника терапевтичного відділення та паліативного, адже в них зовсім інші рівні навантаження — як фізичного, так і психологічного.
«Що робить медсестра у відділенні паліативної допомоги чи хоспісі? Миє, змінює памперси, годує, розмовляє із хворими, адже як можна проігнорувати прохання: «Сестричко, поговоріть зі мною, бо страшно не вмерти, страшно вмирати…». І за такого навантаження вони отримують майже таку саму заробітну плату, як і в терапевтичному відділенні. Й тікають наші медсестрички, пропрацювавши два-три роки, бо не витримують. Іноді буває по кілька померлих за ніч, сльози близьких… Це дуже тяжко», — розповів він.
Медик також наголосив на необхідності фінансування видання літератури з паліативної медицини: «Івано-Франківський медичний університет розробив наскрізну програму з паліативної допомоги. Наша кафедра також підготувала підручник і посібник «Паліативна медицина для сімейного лікаря». Але коштів на їх видання не маємо».
За матеріалами УНН