«Студентське братство» застерігає Міністра МОЗ від корупційних дій

507

bratstvoАктивісти Всеукраїнської молодіжної організації «Студентське братство» звернулися до Кабінету Міністрів з приводу корупціогенності в діях в. о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського.

За словами Уляни Ковальчук, координатора проекту «Ні!» корупції в медичних вишах» (підтримується Міжнародним фондом «Відродження»), керівник Міністерства намагається з другої спроби затвердити звіт ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Катерини Амосової шляхом заміни членів відповідної комісії МОЗ на поступ­ливіших підлеглих.

На відміну від усіх інших ректорів медичних вищих навчальних закладів країни К. Амосова 2 роки поспіль не може здати звіт про виконання ректорського контракту через серйозні порушення, зафіксовані в актах перевірок. На думку І. Ковальчук, вона шукає шляхи, щоб зменшити кількість підстав для звільнення.

Нагадаємо: актом перевірки НМУ, яку проводила комісія МОЗ за участю СБУ і МВС, рекомендовано розірвати контракт з Катериною Амосовою в разі, якщо не будуть усунені всі корупційні ризики. А згідно з актами МОЗ та Держфін­інспекції К. Амосова повин­на повернути до бюджету незаконно виплачені гроші та звільнити проректорів О. Никитюка і Я. Цехмістера, які причетні до корупційних порушень і до того ж не є лікарями за освітою.

Активісти «Студентського братст­ва» попередили Кабінет Міністрів про те, що, приймаючи звіт без урахування акта Держфін­інспекції, у якому йдеться про понад 3 млн грн збитків, в. о. Міністра охорони здоров’я порушить рішення комісії МОЗ від 29 березня 2016 року.

«Тоді комісія дозволила ректору К. Амосовій звітувати тільки після того, як висновки ревізії Держфінінспекції надійдуть до МОЗ. Однак сьогодні Міністерство так і не отримало акта ревізії — університет відмовляється надати його, приховуючи подробиці фінансових розкрадань. Тому наші активісти передали копії листа Держфінінспекції в Кабінет Міністрів та народному депутату Сергію Лещенку, — повідомляє ВМО «Студентське братство». — У документі йдеться про те, що станом на червень 2016 року, через три місяці після отримання акта ревізії, адміністрація НМУ не виконала 28 із 30 пунктів вимог Держфінінспекції, а «посадові особи університету не забезпечили відшкодування матеріального збитку на суму 3,4 млн грн в установленому законодавством порядку».

За матеріалами ВМО «Студентське братство»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я