Вінниччина: Операції, які рятують життя

1073

Operation sugeryНа початку червня у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології виконали першу в області операцію на відкритому серці. 

Проведенню такого оперативного втручання передувала тривала копітка праця. Так, спочатку було підписано меморандум про співпрацю з ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова» НАМН України. Кардіохірурги, анестезіологи та медсестри нашого центру позмінно проходили нав­чання в цьому закладі, готувалися операційна та реанімаційна палата. Оперативне втручання тривало 3,5 години. В операції було задіяно багато фахівців як нашого закладу, так і Національного інституту серцево-судинної хірургії. Операцію виконував професор Анатолій Руденко, а присутнім був директор ДУ «НІССХ ім. М. М. Амосова», член-корес­пондент НАМН України Василь Лазоришинець.

Аортокоронарне шунтування — це кардіохірургічна операція на коронарних артеріях серця, що проводиться з метою відновити кровопостачання ділянок міокарда, у яких воно зменшене або відсутнє внаслідок звуження чи обтурації просвіту зазначених судин, наявних у пацієнтів з діагнозом «ішемічна хвороба серця». Таке втручання виконувалося в нашому центрі вперше. Тепер за підтримки київських колег плануємо запустити й протезування клапанів.

VZ 33-34_2016_Страница_15_Изображение_0003Володимир ГЛАДКИХ, головний лікар КЗ «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології»
Аортокоронарного шунтування нині потребують щонайменше 200 жителів Вінниці, в області таких людей у кілька разів більше. Дотепер 80% вінничан для проведення цього виду оперативного втручання змушені були їхати до Києва, решта — до інших міст України.

Відбір пацієнтів для таких операцій в умовах нашого центру можливий уже давно. Коронарографії та стентування коронарних артерій проводяться в нас з 2008 року, з кожним роком їх кількість збільшується. За результатами 2015 року наш центр — у трійці найкращих в Україні за кількістю виконаних стентувань узагалі та при гострому інфаркті міокарда зокрема. Уся невідкладна допомога пацієнтам із гострим коронарним синдромом надається безкоштовно, а з березня 2016 року розпочато проведення безоплатних планових коронарографій і стентувань коронарних артерій. Це стало можливим завдяки реалізації субпроекту Світового Банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

Завдяки інтенсивній і планомірній роботі спеціалістів нашого центру вдалося зменшити летальність від інфаркту міокарда в стаціонарі до 9,8% за середнього показника по Україні понад 14%. Але ми зупинятися не збираємося та плануємо досягнути європейського рівня в цьому напрямку.

Олеся ШУТКЕВИЧ, спеціально для «ВЗ», м. Вінниця

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я