Чергове засідання міжвідомчої експертної робочої групи з міжнародною участю, що відбулося в МОЗ України 11 серпня, стосувалося розробки Концепції розбудови системи громадського здоров’я. Створення такої системи лишається пріоритетним напрямком діяльності відомства. До того ж, це зобов’язання держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
«Світ знає, що побудова системи громадського здоров’я — правильний крок, ми знаємо, що це правильний крок, тому маємо переконати представників інших зацікавлених органів влади у важливості цього питання», — зазначила в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
На сьогодні проект Концепції системи громадського здоров’я погоджено з органами місцевої влади та майже усіма центральними органами виконавчої влади. Після остаточного опрацювання і правової експертизи документ буде надісланий для затвердження у Кабінет Міністрів України. Уляна Супрун наголосила, що потрібно пришвидшити цей процес, оскільки затвердження Концепції є першим пунктом у Плані дій Уряду на 2016 рік у розділі «Громадське здоров’я» зі строком виконання в ІІІ кварталі.
Під час наради визначились із планом дій з імплементації Концепції з відповідними термінами виконання. Серед них: напрацювання нормативно-правової бази, моделі фінансування, впровадження навчальних і тренінгових програм для майбутніх фахівців сфери громадського здоров’я тощо.
«На сьогодні розроблено проекти змін до 37 законодавчих актів і проект нової редакції Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Наступні наші кроки стосуються розробки законопроекту «Про громадське здоров’я» та законодавчого врегулювання виконання функцій, які раніше здійснювались Держсанепідслужбою. Також маємо чітко розподілити ці функції між МОЗ та іншими органами виконавчої влади», — розповів заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.
Присутні обговорили організаційні питання проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду Генерального директора ДЗ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (вимоги до кандидатів на цю посаду оприлюднені на веб-сайті МОЗ), шляхи та джерела фінансування діяльності закладу.
На своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун подякувала міжнародним експертам з Європейської комісії, USAID, ВООЗ та Delloitte, які долучаються до роботи з розвитку громадського здоров’я в Україні. «Громадське здоров’я — наука та мистецтво запобігання хворобам, продовження життя та зміцнення здоров’я населення. На жаль, немає достатнього розуміння того, що таке громадське здоров’я в суспільстві та на рівні керівництва держави. Міністерству потрібно дати чітке визначення поняття «громадське здоров’я», задіяти ресурси та почати діяти», — наголосила вона.
За матеріалами прес-служби МОЗ України та Facebook